Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Čo všetko by ste mali vedieť, ak sa chystáte vytvoriť e-shop a začať podnikať?

Späť na kategóriu

ako zacat podnikat a vytvorit vlastny e-shopPremýšľate o tom, že rozbehnete vlastné podnikanie? Hľadáte možnosti, ako vytvoriť e-shop či webstránku, neviete, ktorý CMS (Content Management System) pre vytvorenie webu si vybrať?

Pomôžeme vám zorientovať sa.

Na začiatku potrebujete nápad na podnikanie, podnikateľský plán, založiť živnosť a získať financie.

Všetky odpovede na základné otázky aj s radami od e-shopárov, ktorí už niekoľko rokov úspešne prevádzkujú svoje e-shopy, nájdete v ebooku ➠ Ako a v čom začať podnikať.

Ako si vytvoriť vlastný e-shop?

Máte 4 možnosti:

  • ak viete po anglicky, môžete to skúsiť s tzv. website building nástrojmi (technická podpora je riešená len cez online fóra, ktoré sú v angličtine),
  • ak máte dosť vysoký rozpočet, môžete si nechať vytvoriť vlastný redakčný systém (CMS – Content Management System),
  • Open Source CMS – ako preklad napovedá, zdrojový kód vášho webu je prístupný každému, ďalšou nevýhodou je, že ak sa nevyznáte v programovaní, s aktualizáciou či implementáciou nových modulov budete potrebovať platenú pomoc,
  • Closed Source CMS – ak chcete ušetriť, vyberte si niektoré z hotových e-shopových riešení na prenájom (napr. BiznisWeb), výhodou je, že si ich môžete otestovať a prístup k zdrojovému kódu majú len developeri z danej spoločnosti. K dispozícii máte technickú podporu, balíčky s funkciami pre uľahčenie vášho podnikania a urýchlenie expedície objednávok.

Prečítajte si viac o tom, aké parametre by mal spĺňať redakčný systém (CMS) pre váš web.

Akým smerom sa pri tvorbe e-shopu vydáte, závisí do značnej miery aj od vášho finančného rozpočtu.

Webovú stránku ale môžete mať aj navždy zadarmo. Dbajte však na to, aby bola umiestnená na rýchlom a bezchybnom webhostingu. Google, a ani samotní zákazníci, nebudú čakať viac ako 3 sekundy na načítanie obsahu vášho webu. Viac o tom, prečo je dôležitá rýchla tvorba webstránok.

Na Google nájdete rôznych poskytovateľov webstránky či e-shopu zadarmo, počítajte však s tým, že takáto verzia bude mať kapacitné i funkčné obmedzenia. No na začiatok alebo na vyskúšanie podnikania vám postačí.

Mohlo by vás zaujímať aj: ⇨ Aké sú hlavné pozitíva a negatíva webstránky zadarmo? ⇦

 

inspirativne pribehy o podnikani na interneteInšpiratívne príbehy podnikateľov z BiznisWebu z rôznych odvetví podnikania nájdete aj na blogu o podnikaní na internete:

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info