Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

GoPay - platobná braná s multipackom platobných metód

Späť na kategóriu

Dobrá platobná brána je základom každého eshopu. Kvalitný dizajn, použiteľnosť, produkty či ceny nám nepomôžu, pokiaľ nášmu zákazníkovi neponúkame platobné možnosti, ktoré požaduje resp. je na ne zvyknutý. V tomto návode nájdete ako informácie o platobnej bráne GoPay, vďaka ktorej budete jednoducho predávať nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, tak aj návod na jej implementáciu.

Platobná brána GoPay Slovensko

Na Slovensku ponúka GoPay tieto možnosti platby:

  • Platobné karty - platbu kartami VISA, VISA Electron, Master Card, Maestro, JBC, AMEX umožňuje systém Moneybookers
  • GoPay peňaženka - zabezpečuje prevod elektronických finančných prostriedkov medzi obchodným účtom a užívateľom GoPay
  • Premium SMS
  • Online bankový prevod - GoPay platobná brána podporuje online platby týchto bánk: Slovenská sporiteľňa, UniCredit Bank, ČSOB, Tatra banka, Sberbank, OTP, Poštová banka, VÚB.

Podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke GoPay: Aktuálne dostupné platobné metódy GoPay pre SK trh

Orientačné poplatky GoPay: Platobné karty VISA: VISA, VISA Electron, Platební karty MasterCard: Maestro, MasterCard.  2,45% + 0,12 EUR transakčný poplatok Percentuálny poplatok platobnej metódy SporoPay, UniPlatba, podľa objemových pásiem za zúčtovacie obdobie.   0,8% a 0,25 EUR Štandardný bankový prevod  0,7% a 0,25 EUR  GoPay el. peňaženka 0.9% + 0,08 EUR

Predávajte vaše produkty aj do zahraničia

Upozornenie pre platobnu branu GoPay

Cez platobnú bránu si môžete nechať platiť nielen v EUR, CZK, ale i USD, PLN, HUF alebo GBP. Pokiaľ máte dve jazykové verzie, napr. slovenskú a českú, zákazníci si v oboch verziách iba vyberú menu, v ktorej budú platiť. Buď EUR alebo CZK. Pre aktiváciu ďalšej meny, v ktorej budete príjmať platby, kontaktujte priamo GoPay, bude potrebné podpísať ďalšu zmluvu.

GoPay si do Vášho e-shopu dokážete implementovať sami v administrácii FLOX 3. Návod na implementáciu GoPay nájdete tu.

Platobna brana GoPay

Platobná brana GoPay Česká Republika

V Českej Republike ponúka platobná brána GoPay 8 platobných metód v rámci jednej služby:

  • platobné karty - platbu kartami VISA, VISA Electron, Master Card, JBC, AMEX umožňuje systém Moneybookers
  • superCASH - platba realizovaná prostredníctvom terminálu Sazka, a.s. (pošta, novinové stánky)
  • GoPay - GoPay peňaženka zabezpečuje prevod elektronických finančných prostriedkov medzi obchodným účtom a používateľom GoPay
  • Moneybookers - platba cez Moneybookers peňaženku
  • Prémium SMS pre transakcie v hodnote 30, 50, 79 a 99Kč
  • bankový prevod (informácie o platbe prevodom sú súčasťou redakčného systému) - GoPay platobná brána podporuje online platby týchto bánk: Raiffeisenbank, Komerční banka, mBank, FIO banka, ČSOB (v príprave), GE MoneyBank (v príprave).

Aktuálne dostupné platobné metódy GoPay pre CZ trh nájdete TU.

Po uzavretí zmluvy so spoločnosťou GoPay.sk bude zahájený testovací režim, po ukončení obdržíte  formou SMS správy kód, ktorý je potrebný k spusteniu ostrej prevádzky.

Upozornenie pre platobnu branu GoPay UPOZORNENIE: Po aktualizácií obchodných podmienok spoločnosti GoPay už žiaľ nie je možné využívať platobnú bránu vo viacerých jazykových verziách Vášho eshopu. Platobná brána bude naviazaná na hlavnú doménu (alebo jednu z domén) Vášho eshopu. Ak budú zákazníci nakupovať cez túto doménu, budú môcť využiť platbu prostredníctvom platobnej brány GoPay.

Implementácia GoPay

Po obdržaní implementačných údajov aktivujte GoPay v administrácii Vášho e-shopu.

1. V sekcii NASTAVENIA / PLATOBNÉ BRÁNY vyberte GOPAY.

Vyber v sekcii Nastavenia - platobne brany

Vyplňte GoPayID a Heslo. Môžete upraviť predvolený typ platby, ktorý sa zobrazí klientovi pri výbere jednej z platobných metód GoPay. Režim ponechajte TESTOVACÍ.

ID a heslo k platobnej brane GoPay

2. Na e-mail integrace@gopay.cz  pošlite notifikačnú URL, ktorá má tvar: https://nazovwebu.flox.sk/e/orders/paygatenotify/go_pay

3. Následne dostanete od banky e-mail, ktorý bude obsahovať potvrdenie nastavenia notifikačnej URL a zároveň sadu testov, ktoré je potrebné uskutočniť. Sadu testov nájdete taktiež v tomto návode. POZOR: Je potrebné urobiť testy. GoPay to kontroluje. 

4. Po dokončení testovania pošlite banke žiadosť o prepnutie do ostrej verzie. Banka Vám vygeneruje ostré údaje, ktoré musíte vložiť do NASTAVENIA / PLATOBNÉ BRÁNY / GOPAY. 

5. Prepnite režim na OSTRÝ a uložte.

6. Ak je platobná brána vo Flox 3 aktívna a funkčná, musíte ešte nastaviť jej previazanie na platbu.

V NASTAVENIA / OBJEDNÁVKY / PLATBY. Vytvorte novú platbu, ktorá bude niesť názov platobnej brány (napr. Paypal, TrustPay).

Zvoľte menu a cenu za platbu podľa vlastného uváženia. Dôležité je, aby ste v riadku PLATOBNÁ BRÁNA vybrali systém, na ktorý sa bude táto platba viazať.

Pridanie novej metody platby s GoPay

Novú platbu uložte.

Táto možnosť platby bude po uložení dostupná pre Vašich klientov v objednávkovom formulári.

V prípade problémov s implementáciou nás kontaktujte.

Testovanie funkčnosti GoPay

*tieto informácie zasiela gopay po nastavení notifikačnej URL adresy (viď návod Implementácia GoPay/bod 3). 

Testovanie v mene EUR

Ak plánujete používať platby v mene Euro, vykonajte prosím na testovacej platobnej bráne nasledujúce platobné testy:

a) Overenie korektnej funkčnosti platobnej brány:

Urobte prosím testovaciu platbu v mene Euro pomocou platobnej metódy GP WebPay (platobná karta). Platbu na testovacom rozhraní pomocou testovacieho formulára platobné metódy prosím uhraďte .

b) Overenie korektného spracovávania stavu " Canceled ":

Vykonajte prosím založenie platby v mene Euro ľubovoľnou platobnou metódou a následne túto platbu namiesto uhradenia zrušte. Vo Vašom e-shope by mala byť táto platba označená ako zrušená (Canceled).

c) Overenie korektného spracovávanie stavu " TIMEOUTED ":

Urobte prosím založenie platby v mene Euro, zvoľte platbu kreditnou kartou, namiesto tlačidla uhradiť prosím zatvorte prehliadač s platobnou bránou GoPay. Vo vašom e-shope by mala byť táto platba do 12-tich hodín označená, ako vypršaná (TIMEOUTED). 12-hodinový limit je nastavený iba na testovaciu inštanciu platobnej brány GoPay a iba pri platobnej metóde kartou. V prevádzkovom prostredí sa limity pre vypršane platby stanovujú v rádoch hodín (viď. Integračný manuál kapitola 13 - Životnosť platby).

Testovanie v mene CZK (pre e-shopy s českou jazykovou verziou)

a) Overenie korektnej funkčnosti platobnej brány

Urobte prosím testovaciu platbu pomocou všetkých Vami požadovaných platobných metód (okrem Bankového prevodu). V prípade hlášky error 403, alebo nekorektného zobrazenia obrázka bezpečnostného kódu pri platobnej metóde premium SMS je nutné zaslať nám IP adresu stanice, z ktorej prebieha testovanie. Platby pomocou platobnej metódy Premium SMS sú možné iba čiastkami 50, 79 a 99 Kč na prevádzkovom prostredí potom aj 6, 9 a 30 Kč . Platbu pomocou Premium SMS možno vygenerovať na nasledujúcej url adrese: https://testgw.gopay.cz/gp-gateways/premiumsms/initSmsAuto.action

Ako kód prosím zadajte požadovanú frázu líšiacu sa podľa čiastky prémiovej sms (napr GP 50 a pod.) a tel číslo zadané na platobnej bráne.

V prípade testovania platby cez GoPay peňaženku, je nutné zaslať nám IP adresu stanice, z ktorej prebieha testovanie. Testovacie prístupové údaje do testovacie inštancie GoPay peňaženky nájdete v Testovacím Integračným súpise, ktorý vám bol zaslaný na začiatku integrácie.

b) Overenie korektného spracovávania stavu " Canceled ":

Vykonajte prosím založenie platby ľubovoľnou platobnou metódou a následne túto platbu namiesto uhradenia zrušte. Vo Vašom e-shope by mala byť táto platba označená ako zrušená (Canceled).

c) Overenie korektného spracovávania stavu " TIMEOUTED ":

Urobte prosím objednávku, zvoľte platbu kreditnou kartou, namiesto tlačidla uhradiť prosím zatvorte prehliadač s platobnou bránou GoPay. Vo vašom e-shope by mala byť táto platba do 12-tich hodín označená ako vypršaná (TIMEOUTED). 12 - hodinový limit je nastavený iba na testovaciu inštanciu platobnej brány GoPay. V prevádzkovom prostredí sa limity pre vypršanie platby stanovujú v rádoch hodín (viď. Integračný manuál kapitola 13 - Životnosť platby).

d) Overenie prechodu na E-shop bez toho aby bola platba vykonaná, následné spracovanie notifikácie o zmene stavu platby (platba vykonaná):

- V platobnej bráne GoPay vyberte platobnú metódu superCASH.
- Po zadaní e-mailovej adresy sa Vám vygeneruje číslo kupónu (Poznačte si prosím číslo SuperCash, je nevyhnutné na vykonanie úhrady v testovacom režime).
- Kliknite na tlačidlo vygenerovať PDF. Vygenerovaný dokument zatvorte (V prípade hlášky error 403 je nutné zaslať nám IP adresu stanice, z ktorej prebieha testovanie).
- Prejdite do e-shopu pomocou tlačidla e-shop a skontrolujte stav objednávky (Mal by byť - "Čaká sa na platbu").
- Skontrolujte prechod z platobnej brány na "successURL" , keď je zákazníkovi správne zobrazené, že sa čaká na zaplatenie superCASH.
- Vyčkajte cca 1 minútu pred vykonaním ďalších krokov.
- Potom zadajte do prehliadača nižšie uvedený odkaz a uskutočnite platbu pomocou čísla superCASH (nie je nutné zadávať čiarový kód).
https://testgw.GoPay.cz/gp-gateways/supercash/gateway.action
- Počkajte cca 3 minúty (prebehne zaslanie oznámenia o zaplatení) a skontrolujte stav platby - už by mal byť "zaplatené".

 

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info