Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Napojenie na dopravcu DPD

Späť na kategóriu

Kuriérska služba DPD poskytuje široké spektrum produktov a služieb vnútroštátnej a medzinárodnej prepravy v 230 krajinách na celom svete

Napojenie na aplikáciu dopravcu DPD vám umožní odosielať dáta o objednaných zásielkách. Tieto dáta budú odosielané do systému dopravcu DPDportal.sk a tým u nich jednoduchšie objednáte odvoz balíkov.

Aby ste mohli odosielať informácie o zásielkách tomuto dopravcovi, musíte sa najskôr bezplatne zaregistrovať do portálu DPD. Viac informácií k registrácii vám poskytnú TU. Registrovať sa môžete ako súkromná osoba alebo organizácia. V druhom prípade je možnosť vyplniť číslo bankového účtu a spôsob akým budete platiť za používanie služby.

Ako nastaviť napojenie na DPD vo Flox 3?

Po úspešnom registrovaní a prihlásení do DPDportálu prejdite do administrácie vášho eshopu. V sekcii NASTAVENIA / ROZŠÍRENÉ MOŽNOSTI DOPRAVY. Tu vyberte DPD, zaškrtnite políčko AKTÍVNE a doplňte požadované údaje.

  • E-mail - Vaša e-mailová adresa
  • Delis ID - Prihlasovacie meno, ktoré používate pri prihlasovaní do portálu DPD
  • Client key - Pre ziskanie tohto kľúča kontaktujte DPD.
  • Sender address ID - Identifikačné číslo adresy zvozu. Tú si nastavte a následne skopírujte cez DPD portál v nastavení vášho konta TU (obrázok)
  • Preplatenie dobierky - Vyberte akým spôsobom budú platiť za dovoz vaši zákazníci (v hotovosti, alebo aj kartou)
  • Bankový účet ID - Identifikačné číslo vášho bankového účtu. Po vyplnení údajov o vašom účte do portálu DPD si ho skopírujte z nastavení TU (obrázok)
  • Predvolená služba - Vyberte si zo zoznamu službu od DPD, ktorú budete používať

Po vyplnení všetkých údajov nezabudnite vpravo dolu kliknúť na ULOŽIŤ. 

DPD ON

Následne je potrebné pridať DPD do možností dopravy.
V sekcii NASTAVENIA / OBJEDNÁVKY / DORUČENIA vytvorte NOVÝ SPÔSOB DORUČENIA s názvom DPD.

pozor 

Pre správne importovanie dát do systému DPD je nutné použiť v názve spôsobu doručenia výraz DPD. Napríklad názov: "Doručenie kuriérom DPD".

 

nové doručenie DPD

Postup pri odosielaní balíkov cez DPD

Vytvorte z objednávok zásielky. Postup ako na to a všetky potrebné nastavenia pre prácu so zásielkami nájdete v návode Napojenie na dopravcov, zásielky.

Po pridaní zásielok:

1. Je potrebné vytvoriť zvoz balíkov na daný deň. V sekcii OBJEDNÁVKY / ZÁSIELKY vyberte v MENU položku OBJEDNÁVKA PREPRAVY.

 objednávka prepravy

2. Vyberte dopravcu DPD, adresu zvozu, zakliknite Objednať vyzdvihnutie zásielky/zásielok a pokračujte tlačítkom ďalšie.

objednavka DPD

3. V kalendári si vyberte dátum a čas vyzdvihnutia a potvrďte.

pozor POZOR: objednávka zvozu v daný deň sa musí uskutočniť do 12:00. V prípade, že si chcete objednať odoslanie balíkov dnes po 12:00 hod, systém vám túto operáciu nedovolí uskutočniť nakoľko zvoz sa dá objednať až na nasledujúci deň. Dôvodom je, že kuriéri DPD v poobedných hodinách už nemôžu meniť plány svojich rozvozov.

dátum zvozu

Do systému DPD portal sa odoslali informácie o zásielkách so statusom "PRIPRAVENÉ".

 

PozorPOZOR: v prípade, že máte od DPD objednanú službu s pravideľným (denným) zvozom tak nemusíte nič potvrdzovať. Ale, ak využívate službu len občasne, tak konečné potvrdenie zvozu musíte ešte realizovať cez portál DPD online alebo telefonicky priamo so spoločnosťou.

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.
Stlačením tlačidla súhlasíte s obchodnými podmienkami BiznisWeb.sk.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info