Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Aké funkcie Zbozi.cz podporuje Flox?

Späť na kategóriu

Chcete zvýšiť predaj vašich produktov? Nových zákazníkov vám môžu priniesť aj porovnávače produktov. Ak máte českú jazykovú verziu, skúsiť to môžete aj v porovnávači Zbozi.cz. Viac informácií o službe a prípadnej registrácii získate TU.

Ak máte váš eshop už zaregistrovaný na portáli Zbozi.cz tak si nezabudnite nastaviť export produktov v administrácii vášho e-shopu.

CMS FLOX podporuje tieto funkcie Zboží.cz:

Základné nastavenie eshopu pre Zbozi.cz nájdete v sekcii NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / ZBOŽÍ.CZ.  Tu nájdete funkcie, vďaka ktorým môžete jednoducho doladiť svoj XML feed pre optimálne zobrazenie produktov v tomto porovnávači.

Najskôr je však potrebné si túto službu doobjednať, keďže sa jedná o český porovnávač. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Nastavenia zbozi.cz

Na čo slúži:

  • Predvolený termín dodania - info tu
  • Predvolené Zboží CPC - nastavíte maximálnu cenu, ktorú ste ochotní ponúknuť za preklik. 
  • Exportovať doplnkové polia - do feedu sa budú ťahať aj doplnkové polia vašich produktov. Vaše doplnkové polia budú v Zboží.cz fungovať ako filter podľa parametrov produktu (napr. farba, materiál, druh). Návštevník Zboží.cz tak rýchlejšie nájde čo potrebuje, teda i váš produkt.
  • Tag PRODUCTNAME pre Zboží.cz funguje na tom istom princípe ako pre Heuréku. Kompletný popis funkcie nájdete tu.
  • Pridať varianty k názvu produktu - vloží priradené varianty k názvu produktu. Tag <PRODUCT> bude mať potom napr. takýto tvar "Roxy kabelka Farba oranžová, Materiál umelá koža"
  • Prenos jednotkovej ceny - ak používate merné jednotky, aktivácia tejto funkcie dosadí do XML cenu za mernú jednotku a nie predajnú cenu. Napr. ak predávate podlahy cena za m2 je 11€ (t.j. cena mernej jednotky) ale cena balenia je 19 € (t.j. predajná cena), do Zboží.cz pošlete nižšiu cenu = 11 €, čo je pre vás výhodnejšie
  • Erotic goods - toto políčko zaškrtnite v prípade, že ponúkate tovar erotického charakteru. Následne sa budú vaše produkty na Zboží.cz zobrazovať v erotických kategóriách.

 

Meranie konverzií

Aby ste vedeli, či je vaša inzercia na zbozi.cz skutočne efektívna, je potrebné pridať do e-shopu konverzný kód. Ten slúži na meranie konverzií, teda počtu a hodnoty objednávok od zákazníkov, ktorí do vášho obchodu prišli cez Zbozi.cz.

pozor Potrebné údaje k aktivácii si musíte vygenerovať sami v administrácii zbozi.cz. Tu po prihlásení prejdite do sekcie KAMPANE. Ďalej kliknite na odkaz SPRÁVA KAMPANE.

zbozi cz nastavenie

Po kliknutí sa obrázok zväčší

Otvorí sa vám stránka, kde kliknite na MĚŘENÍ KONVERZÍ a skopírujte vygenerované ID a PRIVÁTNY KĽÚČ.

ID a Kluc

Po kliknutí sa obrázok zväčší

V ďalšom kroku prejdite do nastavení Floxu, sekcia NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / ZBOŽÍ.CZ. Tu vložte údaje potrebné na meranie konverzie, Shop ID (ID prevádzky) a Privátny kľúč (Tajný kľúč), ktoré si skopírujete z nastavení na zbozi.cz. Nezabudnite uložiť.

zbozi cz on

 

Zbozi.cz kategórie

Pre lepšie párovanie produktov na Zbozi.cz je dobré, aby ste vašim kategóriám produktov nastavili kategórií pre Zbozi.cz. Na toto slúži funkcia KATEGÓRIA ZBOŽI.CZ, ktorú nájdete v sekcii PRODUKTY / VLASTNOSTI KATEGÓRIE - záložka PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE.
Každej kategórii priraďte prislúchajúcu Zbozi.cz kategóriu.

vlastnosti kategorie zbozi.cz

Ak chcete zvolenú kategóriu pre Zbozi.cz vymazať, kliknite na tlačítko RESETOVAŤ.

resetovat

 

tip Tag EXTRA_MESSAGE

Tag je možné použiť na zvýraznenie ponuky medzi ostatnými obchodmi v porovnávači Zbozi.cz. Ale pozor - je možné použiť len jednu z hodnôt pre celú kategóriu produktov. Nemožno teda kombinovať viac výhod naraz. Môžete vybrať jednu z nasledujúcich možností: Prodloužená záruka, Příslušenství zdarma, Pouzdro zdarma, Dárek zdarma, Voucher na další nákup alebo Montáž zdarma.

extra message Zbozi.cz

 

EXTRA MESSAGE sa zobrazí v zozname obchodov pod produktom takto:

extra message v obchode

 

Dodacia lehota (delivery_date)

Ak si prajete pre všetky produkty nastaviť jednotnú dodaciu lehotu (zadávate len číslo = počet dní, napr. 0 znamená, že tovar je na sklade ihneď k dodaniu, 7 = tovar je dostupný do 7 dní), môžete tak urobiť v základných nastaveniach pre Zboží.cz v  NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / ZBOŽÍ.CZ

Dodaciu lehotu je možné zadať aj podľa konkrétnych statusov, k dispozícii máte rozhranie NASTAVENIA / SKLAD / STATUSY / záložka PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE:

dodacia lehote pre Zboží.cz

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info