Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Napojenie na dopravcu DHL

Späť na kategóriu

Napojenie na aplikáciu dopravcu DHL vám umožní odosielať dáta o objednaných zásielkách. Tieto dáta budú odosielané do systému dopravcu DHL a systém vám umožní objednať si zvoz balíkov a vytlačiť štítky priamo z prostredia e-shopu.

Aby ste mohli odosielať informácie o zásielkach tomuto dopravcovi, musíte byť najskôr u DHL registrovaní a musíte mať priradené rozsahy pre číslovanie jednotlivých druhov zásielok. Viac informácií vám poskytnú TU.

Aktivácia modulu DHL pozostáva z nasledovných krokov

 

Nastavenie napojenia na DHL v administrácii Flox 3

Po získaní prístupových údajov si službu DHL aktivujete v administrácii v sekcii NASTAVENIA / ROZŠÍRENÉ MOŽNOSTI DOPRAVY. Tu vyberte možnosť DHL, zaškrtnite políčko AKTÍVNE a doplňte požadované údaje:

 • Customer ID - číslo klienta.
 • Používateľské meno - meno pre prihlásenie do rozhrania DHL.
 • Heslo - heslo pre prihlásenie.
 • Predvolená služba - vyberte predvolenú službu pre nové zásielky. Službu budete môcť po otvorení každej zásielky nastaviť zvlášť.
 • Adresa odosielateľa - nastaví sa ako predvolená adresa zvozu pre nové zásielky.
 • Číslovanie - údaje pre číslovanie vám poskytne podpora DHL. Po kontaktovaní DHL obdržíte rozsah číslovania pre jednotlivé služby: DHL Parcel Slovensko, DHL Parcel Slovensko - dobierka, Export produkt, Export produkt - dobierka.

nastavenia napojenia na DHL

 

pozorUPOZORNENIE! Bez nastavenia číslovania, alebo po nastavení nesprávnych hodnôt pre číslovanie, nemusí modul pre odosielanie zásielok pracovať správne a vašim zásielkam nemusí byť zo strany DHL pridelené číslo zásielky.

pozorUPOZORNENIE! Systém vám priamo ukazuje, koľko % využitia priradenej kapacity číselnej rady ste dosiahli. Číselnú radu je potrebné kontrolovať a v prípade potrieb požiadať DHL o pridelenie novej číselnej rady.

 

Vytvorenie dopravy

Pre zákazníkov vášho e-shopu je potrebné vytvoriť novú možnosť dopravy, aby mohli pri objednávaní zásielky využiť možnosť dopravy pomocou kuriéra DHL. Nové spôsoby doručenia sa v systéme Flox 3 vytvárajú v Nastavenia > Objednávky > Doručenia, kliknutím na tlačidlo "Nový spôsob doručenia".

Aby systém vedel identifikovať zásielky pre DHL, je potrebné, aby názov tejto dopravy obsahoval slovo DHL, napríklad: Kuriér DHL.

Po nastavení dopravy kliknite na tlačítko Uložiť.

nový spôsob dopravy DHL

 

Odosielanie zásielok a tlač štítkov

Aby bolo možné odosielať jednotlivé objednávky pomocou DHL, je nutné z nich najskôr vytvoriť Zásielky. Postup, ako na to a všetky potrebné nastavenia pre prácu so zásielkami nájdete v návode Napojenie na dopravcov, zásielky.

V systéme Flox 3 je následne možné odosielať informácie o zásielkach priamo do DHL. Po odoslaní zásielok môžete v systéme objednať zvoz zásielok na určitý deň a vytlačiť štítky pre daný zvoz.

Odoslanie informácií o zásielkach do DHL

Po pridaní zásielok je potrebné odoslať informácie o zásielkach do DHL.

 1. Pre odoslanie dát o zásielkach kliknite na položku MENU, a z ponuky vyberte Objednávka prepravy.
 2. V dialógovom okne vyplňte nasledovné údaje:
  • Dopravca - DHL
  • Adresa zvozu / podania - adresa vašej pobočky
  • Akcia - odoslať dáta o zásielkách

odoslanie dát o zásielkach do DHL

tipV spodnej časti okna nájdete informácie o využití rozsahu číslovania pre jednotlivé služby. V prípade, že je dosiahnutá hodnota pre niektorú službu 100%, nebude možné získať číslo zásielky a je potrebné požiadať DHL o pridelenie nového rozsahu čísel.

 

Objednanie zvozu a vytvorenie súpisky

Po úspešnom odoslaní zásielok by mala mať v zozname zásielok každá zásielka pre DHL priradené číslo. V tomto momente je možné objednať zvoz zásielok s priradeným číslom. Pre objednanie zvozu a získanie súpisky postupujte nasledovne:

 1. Kliknite na položku MENU, a z ponuky vyberte Objednávka prepravy.
 2. V dialógovom okne vyplňte nasledovné údaje:
  • Dopravca - DHL
  • Adresa zvozu - adresa vašej pobočky
  • Akcia - Objednávka vyzdvihnutia zásielok

objednanie zvozu DHL

       3. Kliknite na tlačítko Ďalšie

       4. V ďalšom kroku vyberte v prvej položke dátum zvozu (povinný údaj) a vyplňte váš telefón  (povinný údaj), meno kontaktnej osoby, emailovú adresu kontaktnej osoby, prípadne vložte poznámku.

        5. Kliknite na tlačítko Potvrdiť.

Po úspešnom objednaní zvozu sa zmení status jednotlivých zásielok na "Objednané na prepravu". Súpisku so štítkami pre všetky zásielky môžete následne stiahnuť kliknutím na ikonku papiera pri ktorejkoľvek zásielke v danom zvoze.

Tlač štítkov DLH

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info