Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Ako na kompresiu obrázkov

Späť na kategóriu

Čo je kompresia?

Kompresia je úprava digitálnej fotografie, prostredníctvom ktorej sa zmenší jej dátový priestor. Pri kompresii je ale dôležité zachovať kvalitu fotografií či obrázkov. Rozrastrovaný 30 kB produktový obrázok v e-shope naozaj nevyzerá dobre a nových zákazníkov vám rozhodne nezíska. Optimálna veľkosť obrázkov na webe je do 100 kB, maximálne do 300 kB. Cieľom kompresie pre SEO je dosiahnuť, aby obrázok nespomaľoval načítanie vášho webu (zistíte napr. cez Page Insights test).

Ako komprimovať obrázky pre e-shop či webstránku?

Okrem licencovaných programov ako Photoshop a pod. existuje viacero komprimačných nástrojov ako napr. GIMP.

My v BiznisWebe využívame TinyPNG.

kompresia obrazkov cez tinypng

Ako je to s kompresiou vo FLOXe? 

Nakoľko je redakčný systém (CMS) FLOX responzívny, veľké obrázky automaticky zmenší. V závislosti od konkrétneho zariadenia, ktoré návštevník vášho webu používa. Ak ste svoj e-shop či webstránku vybudovali na BiznisWebe, s kompresiou obrázkov si hlavu lámať nemusíte. Systém sa o ňu postará za vás. Prečítajte si o ďalších výhodách CMS FLOX od BiznisWebu.

 

Aké druhy kompresií poznáme?

Pri bezstratovej kompresii sa objem dát zmenší minimálne. Ako samotný názov napovedá, cieľom je zachovať čo najvyššiu kvalitu súborov. Preto nie je vhodná pre e-shopy či webové stránky.

Naopak, stratová kompresia je pre váš web ideálna. Oko bežného návštevníka webu si rozdiel ani nevšimne a Google bude maximálne spokojný.

JPG kompresia je druh stratovej kompresie, pri ktorej sa dátový priestor zmenší a kvalita obrázku zostane zachovaná. Takýmto spôsobom sa odstránia napr. informácie o fotoaparáte, lokalite atď., ktoré sú na webe zbytočné.

v e-shope a webstranke od BiznisWebu nemusite vkladat komprimovane produktove obrazky 

Prečo komprimovať obrázky na webe?

Dôvodov, prečo na svoj e-shop či webstránku vkladať skomprimované obrázky, je viacero.

Najdôležitejšie je, že kompresiou zmenšené obrázky pomáhajú zrýchliť načítanie vášho e-shopu či webstránky. Ako iste viete, od júla 2018 je rýchlosť načítania webu jedným z hodnotiacich faktorov výsledkov mobilného vyhľadávania.

Obrázky, ktorých veľkosť kompresiou zmenšíte, zaberajú menej miesta na vašom hostingu či externom úložisku.

 

K tejto téme by vás mohlo zaujímať:

 

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info