Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Vytvorenie newslettera pre potvrdenie odberu noviniek emailom

Späť na kategóriu

Na to, aby zákazník, ktorý sa u vás registroval k odberu noviniek emailom, od vás newslettre pravidelne dostával, je aby zákazník udelil súhlas s prvkom súkromia, ktorý máte nastavený ako zaklikávacie políčko pre odber noviniek emailom.

Pri aktualizácii systému 16. 5. 2018 bol automaticky vygenerovaný súhlas s prvkom súkromia pre newsletter všetkým zákazníkom, ktorí mali newsletter (podmienka 1) v čase aktualizácie aktívny. Všetci zákazníci po tomto dátume museli zakliknúť prvok súkromia pre newsletter v objednávke alebo vo formulári na prihlásenie k odberu noviniek emailom.

 

Ako vytvoriť súhlas so zasielaním noviniek e-mailom

Vo vašom e-shope či webstránke vytvorených v CMS FLOX od BiznisWebu sú dve možnosti:

1. vytvoríte si úplne nový súhlas (prvok súkromia) pre formulár na prihlásenie k odberu noviniek emailom – v tomto prípade pôvodný prvok súkromia nahradíme novým. Nikto zo zákazníkov zatiaľ tento nový prvok súkromia neodsúhlasil, a tak môžete poslať žiadosť o súhlas všetkým zákazníkom nanovo. Správa sa v tomto prípade odošle všetkým zákazníkom, ktorí spĺňajú podmienku 1, ale nespĺňajú podmienku 2. Výhodou tohto riešenia je, že môžete vytvoriť správu pre súhlas okamžite. Nevýhodou je, že požiadate o súhlas aj zákazníkov, ktorí sa k newslettru prihlásili po dátume 16. 5. 2018. Postupujte podľa návodu uvedeného nižšie.

2. Použijete existujúci súhlas (prvok súkromia) a požiadate o odstránenie súhlasov vygenerovaných pri aktualizácii dňa 16. 5 .2018. V tomto prípade je potrebné napísať na info@biznisweb.sk žiadosť o odstránenie automaticky vygenerovaných súhlasov. Výhodou tohto riešenia je, že zákazníci, ktorí sa prihlásili k odberu noviniek emailom po 16. 5. 2018 nebudú musieť potvrdzovať súhlas. Nevýhodou je, že budete musieť počkať na správu z podpory o úspešnom odstránení automaticky generovaných súhlasov. V prípade voľby tejto možnosti pokračujte v nižšie uvedenom návode od bodu č. 8.

Postup

Najskôr je nutné vytvoriť si nový prvok súkromia, ktorý budete používať na overenie, či zákazník odsúhlasil, alebo neodsúhlasil dodatočný súhlas pre zasielanie noviniek emailom. Tento prvok súkromia sa bude zobrazovať vo formulári pre odber noviniek emailom. Preto zákazníci, ktorí sa prihlásia po jeho vytvorení, už nebudú musieť dodatočne udeľovať súhlas.

1. V Nastavenia > Súkromie a zabezpečenie kliknite na tlačidlo Nový prvok súkromia.

2. Vyplňte názov prvku súkromia, v políčku Udalosť vyberte možnosť pri prihlásení sa k odberu noviniek emailom a v políčku Typ prvku súkromia vyberte možnosť double opt-in. Pri double opt-in bude zákazník musieť potvrdiť platnosť emailovej adresy.


ako pridat novy prvok sukromia pre newsletter v CMS FLOX od BiznisWeb.sk

 

3. Na záložke Text vyplňte text, ktorý chcete zobraziť pri zaklikávacom políčku vo formulári pre odber noviniek emailom / v objednávke.


zadanie textu policka pre prvok ochrany sukromia

 

4. Na záložke Voľby vyberieme v políčku Akcia možnosť je ponúknutý / sa zobrazí (ak zákazník neudelí súhlas, nebude email zaradený do zoznamu odoberateľov noviniek emailom), v políčku Typ súhlasu vyberieme Trvalý – skryť pri udelenom súhlase (súhlas je potrebný iba raz pri prihlásení) a do políčka Predmet môžeme vložiť vlastný predmet emailovej správy pre potvrdenie súhlasu.

 

suhlas so spracovanim osobnych udajov v objednavke z e-shopu od BiznisWeb

 

5. Nový prvok súkromia uložte kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Nový prvok súkromia máte vytvorený. Teraz bude nutné deaktivovať pôvodný prvok súkromia, ktorý sa využíval pre odber noviniek emailom a do ktorého boli automaticky vygenerované súhlasy pri aktualizácii 16. 5. 2018.

6. V Nastavenia > Súkromie a zabezpečenie nájdite pôvodný prvok súkromia, ktorý sa využíval pre potvrdenie súhlasu so zasielaním noviniek emailom a kliknite na ikonku ceruzky:


ako upravit prvok sukromia v ramci GDPR na webe od BiznisWeb.sk

 

7. Na záložke Voľby vyberte v poli Akcia možnosť sa nezobrazí. Tým skryjete pôvodný prvok súkromia pre odber noviniek emailom. Ak ste nastavovali vlastný text pre tento prvok súkromia v rôznych jazykových verziách, bude potrebné prvok skryť aj v rámci jednotlivých jazykových verzií v Nastavenia > Jazyky:


ako skryt povodny prvok sukromia na webe od BiznisWebu

Teraz máte skrytý pôvodný prvok súkromia a vytvorený nový pre odber noviniek emailom. Ostáva už len vytvoriť hromadný email, ktorý zašlete zákazníkom a požiadate o udelenie súhlasu.

 

8. V Klienti > Newsletter kliknite na tlačidlo Nový newsletter.

9. V políčku Doručiť príjemcom vyberte možnosť bez súhlasu a v políčku Prvok súkromia vyberte váš novovytvorený prvok súkromia. Tým zabezpečíte, že sa email pošle zákazníkom, ktorí spĺňajú podmienku 1 (majú aktívny newsletter v profile), ale nemajú udelený súhlas pre prvok súkromia z políčka Prvok súkromia:


ako pripraviť nový newsletter pre získanie súhlasu s odberom noviniek e-mailom v e-shope od BiznisWebu

 

10. Vyplňte predmet správy a telo emailu.

11. Potvrdzovací link vložte do tela emailu prostredníctvom ikonky ikonka potvrdzovací link v textovom editore:


Vytvorenie odkazu na potvrdenie súhlasu so spracovaním osobných údajov

 

12. V okne Odkaz na akciu nemeňte URL adresu odkazu, iba upravte text, resp. nastavte obrázok a nadpis odkazu a potvrďte odkaz kliknutím na tlačidlo Potvrdiť.


ako pridat odkaz na akciu

Ak je email pripravený podľa vašich predstáv, kliknite na tlačidlo Pokračovať v pravej dolnej časti okna pre vytvorenie nového newslettru (okno s názvom Nová žiadosť o súhlas s prvkom súkromia).

 

13. Na záložke Zoznam príjemcov skupiny vyberte všetky skupiny, ktorým sa má žiadosť zaslať. Na záložke Zoznam príjemcov firmy zas vyberte všetky registrované firmy, ktorým chcete žiadosť odoslať:


Zoznam príjemcov

 

14. Na záložke Nastavenia vyberte dátum a čas, kedy chcete potvrdzovací email odoslať:


Nastavenie odoslania

Nastavenia potvrďte kliknutím na Uložiť.

A to je všetko. V nastavený čas sa email so žiadosťou o potvrdenie vami nastaveného prvku súkromia zašle všetkým príjemcom, ktorí spĺňajú dané podmienky.

Pri odosielaní ďalších noviniek emailom už len stačí v políčku Doručiť príjemcom vybrať položku s platným súhlasom a v políčku Prvok súkromia vybrať prvok súkromia, pre ktorý ste získavali súhlas:


newsletter na ziskanie suhlasu so spracovanim osobnych udajov

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info