Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Vypĺňajte Vlastnosti stránok - SEO záložku

Späť na kategóriu

Vo verzii FLOX 3 nájdete vo Vlastnostiach stránky samostatnú záložku SEO:


vlastnosti stránky, seo

v rámci ktorej je možné vyplniť tzv. metatagy alebo meta popisy v sekcii Stránky, v kategórii produktov, resp. v detaile každého produktu či článku v bloku Novinky. Pre SEO dôležité metatagy dokážete vyplniť aj v detaile konkrétnej otázky vo FAQ.

Ukážka vyplnenia SEO záložky v detaile produktu (ak máte menej produktov, odporúčame vyplniť pre každý produkt samostatne, ak je vo vašom e-shope niekoľko tisíc produktov, stačí, ak SEO záložku vyplníte pre každú kategóriu):

 

seo záložka v detaile produktu

Ako správne vyplniť SEO?

 • Unikátne kľúčové slová vypĺňajte samostatne pre každú podstránku svojho e-shopu či webstránky. Ak by ste kľúčové slová mali na celom webe rovnaké, hovoríme o tzv. kanibalizácii. Google nemá rád duplicity. Dajte si preto námahu a pripravte si výber kľúčových slov pre jednotlivé kategórie produktov a podstránky.
 • Kde nájsť tie správne kľúčové slová? Skúste KeyWord Planner, KWFinder alebo Collabim. Prípadne postupujte podľa pripraveného návodu
 • V popise a názve uvádzajte kľúčové slová, pod ktorými predpokladáte, že vás budú hľadať vaši potenciálni klienti cez vyhľadávače (Google, Zoznam, resp. českí cez Seznam).
 • Menej je niekedy viac - na každej stránke sa zamerajte na 1-2 kľúčové slová, tie použite v popise. Dôležité je, aby sa dané kľúčové slová vyskytovali aj v samotnom obsahu na stránke, v hypertextových odkazoch a v názve či popise obrázkov.
 • Kľúčové slová oddeľujte čiarkou a medzerou, teda nie takto: kozmetika,parfem,parfémy. Správne je: kozmetika, parfem, parfémy
 • Použite pomocníka Google a zistite, či je obsah webu optimalizovaný: na www.google.sk zadajte toto:
  site:www.nazov-webu.sk
  Vybehne vám zoznam podstránok, ktoré Google indexuje. Ak sa všade opakuje rovnaký nadpis a popis, popisky podstránok čím skôr upravte, každý musí byť jedinečný.

Príklad:

 • Nadpis H1 – 20 – 40 znakov:
  Detské hračky a potreby pre deti

 • URL identifikátor: uvod–hrajkajmesa
  V riadku URL identifikátor nepoužívajte diakritiku a miesto medzery použite spojovník.

 • Title (názov stránok pre vyhľadávače) – ideálne do 50 znakov:
  Detské hračky, oblečenie a obuv pre deti | hrajkajmesa.sk

 • Popis  – cca 250 znakov aj s medzerami:
  Detské hračky pre rozvoj motoriky a kognitívnych schopností vašich detí, autosedačky, detské oblečenie, potreby pre deti rôzneho veku a ešte oveľa viac nájdete v e-shope Hrajkajmesa.sk. Nakupujte z pohodlia domova všetko potrebné pre vaše deti.

Ak si trúfate, popis môžete poňať aj kreatívnejšie, napr.:

Každý rodič chce pre svoje dieťa tie najlepšie detské hračky, oblečenie či tú najbezpečenejšiu autosedačku. Nakúpte všetky detské potreby na 1 mieste. Pri objednávke nad 79 € máte u nás dopravu zdarma :)

UPOZORNENIE: pri optimalizácii pre Seznam.cz majte na pamäti, že počet znakov v popise je obmedzený na 140, Facebook umožňuje 200 znakový popis. Preto, ak optimalizujete českú jazykovú verziu svojho e-shopu, pripravte si popis, ktorý bude rovnako dobre vyzerať na Google, ale zároveň bude v súlade s možnosťami Seznamu. 

Vyplnené "Vlastnosti stránky" sa vo výsledkoch vyhľadávania na Google zobrazia napríklad takto:

seo v google

 

K tejto téme odporúčame aj ďalší návod:

Význam TITLE pre SEO 

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info