Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Registrácia používateľov

Späť na kategóriu


Ako nastavíte na webe registráciu používateľov?

  • V záložke "Nastavenia" kliknite vľavo na sekciu "Všeobecné". 
  • Ak označíte možnosť "POTVRDENIE REGISTRÁCIE", návštevníkovi po registrácii príde e-mail s linkom pre overenie jeho e-mailovej adresy. Registrácia bude dokončená, až keď registrovaný klikne na uvedený link. Po verifikácii e-mailu je už užívateľ registrovaný, ale nie je schválený. Registráciu musíte v tomto prípade ešte potvrdiť tak, že v sekcii "Klienti", záložka "Osoby" kliknete na novoregistrovaného používateľa, zaškrtnete možnosť "AKTÍVNE" a uložíte. Až po schválení administrátorom sa bude môcť používateľ prihlásiť.

 

  • V prípade, že neoznačíte možnosť "Potvrdenie registrácie", užívateľovi takisto príde verifikačný mail na potvrdenie zadanej e-mailovej adresy. V tomto prípade však jeho konto nemusíte aktivovaťPrihlásiť sa registrovaný bude môcť hneď po verifikácii svojho e-mailu.

 

  • Ďalej si môžete vybrať typ registračného formulára. Buď základný, kde stačí vyplniť e-mail, heslo, Meno a Priezvisko alebo Rozšírený. Tu sa vyžaduje aj adresa osoby alebo firmy.

 

nastavenia registrácie

Políčka rozšíreného registračného formulára nastavíte v sekcii NASTAVENIA/ADRESY. Tu je možné nastaviť viditeľnosť políčok, vyplnenie políčka bude povinné a predvolený text, ktorý bude vpísaný v políčku (tzv. počiatočná hodnota). Tieto nastavenia budú platné i pre adresu v objednávkovom formulári.

polia adresy v registračnom a objednávkovom formulári

  • Novo registrovaných užívateľov viete začleniť do skupín. V sekcii "Klienti" - záložka "Skupiny" vyberiete skupinu, do ktorej sa majú priradiť. Kliknete na názov skupiny (alebo ikonku ceruzky) a označíte možnosť "Začleniť novo registrovaných ľudí". Nakoniec uložíte. Týmto registrovaní užívatelia získajú automaticky práva skupiny, ktorú ste vybrali.
  • Zákazníci sa môžu registrovať i v objednávkovom formulári, ak máte aktívnu túto funkciu. Viac informácii v návode: www.biznisweb.sk/a/500.

 

V sekcii Nastavenia/Texty a šablóny/Preddefinované šablóny sa nachádza znenie e-mailov odoslaných pri registrácii:

  • Posielanie e-mailu na schválenie registračnej e-mailovej adresy,
  • E-mail pre zabudnuté heslo
  • Upozornenie na registráciu.

Tieto šablóny môžete editovať (kliknutím na názov, resp. ikonku ceruzky). Dôležité je nastaviť si automatický podpis obsahujúci napr. Vaše meno, názov e-shopu, telefón, mail do obchodu, názov www stránky.
Meno a email odosielateľa týchto správ upravíte v sekcii Nastavenia/E-maily/Odosielatelia

 

  • Užívatelia sa môžu registrovať/ prihlásiť pomocou polí Registrovať sa / Prihlásiť, ktoré sú viditeľné na titulnej stránke Vášho webu. 

Viditeľnosť tlačítok pre prihlásenie a registráciu

 

Môj účet

Používateľ si po prihlásení na web môže upraviť osobné údaje, zmeniť prihlasovacie meno a heslo,  prezrieť si históriu nákupov a priebeh vybavenia poslednej objednávky.

 

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info