Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Novinky e-mailom - Newsletter

Späť na kategóriu

Služba Novinky e-mailom je súčasťou balíka BiznisWeb Premium.
Funkcie vytvorenia, editácie a odosielania Newslettra nájdete v sekcii KLIENTI, záložka "Newsletter".

 • Nový Newsletter vytvoríte kliknutím na ikonku Nový newsletter.

tvorba noviniek emailom

 
Po uložení môžete newsletter ďalej upravovať:

 • Kliknite na Predmet newslettra alebo na ikonku ceruzky.
 • Zobrazí sa okno Upraviť newsletter, ktoré okrem editácie obsahu ponúka aj ďalšie možnosti (zoznam príjemcov skupiny, zoznam príjemcov firmy, zoznam príjemcov pohľady, nastavenia a história).

upraviť newsletter

 • V záložke Zoznam príjemcov skupiny sa zobrazia všetky Vami vytvorené skupiny používateľov. Zakliknutím jednej alebo viacerých skupín bude newsletter odoslaný všetkým osobám/firmám začleneným do vybraných skupín.
 • Ak dva krát kliknete na žltú ikonku zložky, rozbalia sa Vám klienti zaradení do príslušnej skupiny. Takto môžete presne vyselektovať komu majú byť novinky odoslané a komu nie.
 • Nezabudnite všetky nastavenia uložiť.
 • Na takomto princípe fungujú aj ďalšie záložky - Zoznam príjemcov firmy a Zoznam príjemcov pohľady.

 

Zoznam príjemcov skupiny

 • Záložka Nastavenia slúži na určenie dátumu a času odoslania newslettra a posledná časť - História ponúka prehľad histórie odosielania noviniek e-mailom.

 

Podmienky pre príjem newslettera

Pri tvorbe newslettera si môžete nastaviť z niekoľkých možností udelených súhlasov pre príjem noviniek emailom. Na základe nastavených podmienok sa newsletter zašle iba tej skupine zákazníkov, ktorá podmienky spĺňa.

Základné podmienky sú:

1. Zákazník musí mať vo svojom profile zakliknuté, že chce dostávať newsletter (políčko Newsletter):
 Príjemca noviniek e-mailom

2. zákazník musí mať udelený súhlas s odoberaním noviniek e-mailom. Kliknutím na ikonku panáčika zistíte, aké súhlasy zákazník na stránke udelil. V tomto prípade ide o prvok súkromia, ktorý zákazník pri pridávaní adresy zaklikol:
Súhlas s prvkom súkromia pre newsletter

 

Na základe vyššie uvedených súhlasov si viete vybrať v políčku Doručiť príjemcom, akú kombináciu súhlasov musí mať klient, aby dostal váš newsletter.

1. S platným súhlasom – v tomto prípade sa overuje, či má príjemca vo svojom profile aktívny Newsletter a zároveň udelil súhlas s prvkom súkromia, ktorý nastavíte vo výberovom menu Prvok súkromia
Newsletter pre príjemcov s platným súhlasom

2. Bez súhlasu – v tomto prípade sa overuje, či príjemca neudelil súhlas s prvkom súkromia, ktorý nastavíte vo výberovom menu Prvok súkromia. Tento typ je vhodný pre dodatočné získanie súhlasu k prvku súkromia z ponuky Prvok súkromia. Email sa zašle na všetky označené emailové adresy, ktoré momentálne nemajú udelený súhlas pre zvolený prvok súkromia. Odkaz na súhlas vložíte tak, že označíte časť textu, ktorú chcete nastaviť ako odkaz a kliknete na ikonku Vložiť / upraviť odkaz na akciu.
Newsletter - odkaz na súhlas

3. Komukoľvek z výberu - pri voľbe tejto možnosti nedochádza k overeniu žiadnej z podmienok a newsletter je zaslaný na všetky adresy príjemcov

 

Ako nastaviť odoberanie noviniek?

 • Prejdite do sekcie Design / Komponenty.
 • Označte možnosť "Odber noviniek".
 • Uložte.

V bočnom stĺpci vašej stránky sa po uložení zobrazí tento blok:

Blok Newsletter na stránke

Akonáhle návštevník zadá svoj e-mail a stlačí "Odoberať",  stane sa odberateľom noviniek. Vy však v okne "Upraviť newsletter" - záložka "Zoznam príjemcov skupiny" musíte zakliknúť skupinu "Neregistrovaní Odberatelia noviniek mailom".

Zoznam e-mailov neregistrovaných odoberateľov newslettra nájdete v Klienti / Newsletter. Kliknite na "Neregistrovaní príjemcovia":

neregistrovaní príjemncovia newslettra

 

Kto je odosielateľom noviniek?

E-mail a meno odosielateľa newslettera nastavíte v sekcii Nastavenia / E-maily / Odosielatelia. Kliknete na názov "Newsletter" a vložíte e-mail a meno odosielateľa. 

 

Koľko newsletterov môžem odoslať na jedenkrát?

Počet príjemcov newslettera nie je obmedzený. E-maily sú však odosielané v počte 400 príjemcov za 2 minúty. Neznamená to, že dokážete poslať napr. 2000 e-mailov za 10 minút. Ak v tom istom čase posiela newsletter niekto ďalší, e-maily sa zaraďujú do tzv. fronty. Ich odoslanie teda závisí od vyťaženia servera. Väčší počet newsletterov odporúčame posielať v neskorých nočných hodinách, kedy je vyťaženie nižšie. 

 

Čo sú to pohľady?

V okne "Upraviť newsletter" sa nachádza záložka "Zoznam príjemcov pohľady". Pohľady predstavujú filtre osôb, firiem alebo objednávok. Novinky môžete teda poslať skupine, ktorá spĺňa vami určené kritériá.

Zoznam pohľadov nájdete v sekcii Nastavenia - v bočnom stĺpci Menu kliknete na Pohľady.

 • Nový pohľad vytvoríte pomocou ikonky Nový pohľadikonka Nový pohľad.
 • Vyberiete záložku Osoby, Firmy alebo Objednávky podľa toho, kto/čo má byť predmetom pohľadu.
 • Vo vybranej záložke vyplňte Názov pohľadu,  zakliknite "Použiť tento filter" a vyplňte kritérium, podľa ktorého chcete filtrovať.
 • Uložte.

Príklad vytvorenia nového pohľadu:

Nový pohľad

 • Ak potom v sekcii "Klienti" - záložka "Newsletter" vyberiete v "Zozname príjemcov pohľadu" napr. nami vytvorený pohľad - Firmy z Prahy, newsletter bude odoslaný všetkým firmám, ktoré majú v adrese uvedené mesto Praha.
 • V sekcii Klienti môžete podľa pohľadov filtrovať osoby alebo firmy. Výber pohľadu sa nachádza v hornej lište záložiek Firmy a Osoby vedľa okienka pre vyhľadávanie.

newsletter V testovacej prevádzke nie je možné odoslať newsletter

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info