Novinky e-mailom - Newsletter

Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Novinky e-mailom - Newsletter

Späť na kategóriu

Služba Novinky e-mailom je súčasťou balíka BiznisWeb Premium.
Funkcie vytvorenia, editácie a odosielania Newslettra nájdete v sekcii KLIENTI, záložka "Newsletter".

 • Nový Newsletter vytvoríte kliknutím na ikonku Nový newsletter.

tvorba noviniek emailom

 
Po uložení môžete newsletter ďalej upravovať:

 • Kliknite na Predmet newslettra alebo na ikonku ceruzky.
 • Zobrazí sa okno Upraviť newsletter, ktoré okrem editácie obsahu ponúka aj ďalšie možnosti (zoznam príjemcov skupiny, zoznam príjemcov firmy, zoznam príjemcov pohľady, nastavenia a história).

upraviť newsletter

 • V záložke Zoznam príjemcov skupiny sa zobrazia všetky Vami vytvorené skupiny používateľov. Zakliknutím jednej alebo viacerých skupín bude newsletter odoslaný všetkým osobám/firmám začleneným do vybraných skupín.
 • Ak dva krát kliknete na žltú ikonku zložky, rozbalia sa Vám klienti zaradení do príslušnej skupiny. Takto môžete presne vyselektovať komu majú byť novinky odoslané a komu nie.
 • Nezabudnite všetky nastavenia uložiť.
 • Na takomto princípe fungujú aj ďalšie záložky - Zoznam príjemcov firmy a Zoznam príjemcov pohľady.

 

Zoznam príjemcov skupiny

 • Záložka Nastavenia slúži na určenie dátumu a času odoslania newslettra a posledná časť - História ponúka prehľad histórie odosielania noviniek e-mailom.

 

Podmienky pre príjem newslettera

Pri tvorbe newslettera si môžete nastaviť z niekoľkých možností udelených súhlasov pre príjem noviniek emailom. Na základe nastavených podmienok sa newsletter zašle iba tej skupine zákazníkov, ktorá podmienky spĺňa.

Základné podmienky sú:

1. Zákazník musí mať vo svojom profile zakliknuté, že chce dostávať newsletter (políčko Newsletter):
 Príjemca noviniek e-mailom

2. zákazník musí mať udelený súhlas s odoberaním noviniek e-mailom. Kliknutím na ikonku panáčika zistíte, aké súhlasy zákazník na stráke udelil. V tomto prípade ide o prvok súkromia, ktorý zákazník pri pridávaní adresy zaklikol:
Súhlas s prvkom súkromia pre newsletter

 

Na základe vyššie uvedených súhlasov si viete vybrať v políčku Doručiť príjemcom, akú kombináciu súhlasov musí mať klient, aby dostal váš newsletter.

1. S platným súhlasom - v tomto prípade sa overuje, či má príjemca vo svojom profile aktívny Newsletter a zároveň udelil súhlas s prvkom súkromia, ktorý nastavíte vo výberovom menu Prvok súkromia
Newsletter pre príjemcov s platným súhlasom

2. Bez súhlasu - v tomto prípade sa overuje, či má príjemca vo svojom profile aktívny Newsletter a zároveň neudelil súhlas s prvkom súkromia, ktorý nastavíte vo výberovom menu Prvok súkromia. Tento typ je vhodný pre dodatočné získanie súhlasu k prvku súkormia z ponuky Prvok súkromia. Odkaz na súhlas vložíte tak, že označíte časť textu, ktorú chcete nastaviť ako odkaz a kliknete na ikonku Vložiť / upraviť odkaz na akciu.
Newsletter - odkaz na súhlas

3. Komukoľvek z výberu - pri voľbe tejto možnosti sa kontroluje iba to, či má zákazník aktívny Newsletter vo svojom profile. Neoveruje sa či má alebo nemá udelený súhlas s niektorým prvkom súkromia.

 

Ako nastaviť odoberanie noviniek?

 • Prejdite do sekcie Design / Komponenty.
 • Označte možnosť "Odber noviniek".
 • Uložte.

V bočnom stĺpci vašej stránky sa po uložení zobrazí tento blok:

Blok Newsletter na stránke

Akonáhle návštevník zadá svoj e-mail a stlačí "Odoberať",  stane sa odberateľom noviniek. Vy však v okne "Upraviť newsletter" - záložka "Zoznam príjemcov skupiny" musíte zakliknúť skupinu "Neregistrovaní Odberatelia noviniek mailom".

Zoznam e-mailov neregistrovaných odoberateľov newslettra nájdete v Klienti / Newsletter. Kliknite na "Neregistrovaní príjemcovia":

neregistrovaní príjemncovia newslettra

 

Kto je odosielateľom noviniek?

E-mail a meno odosielateľa newslettera nastavíte v sekcii Nastavenia / E-maily / Odosielatelia. Kliknete na názov "Newsletter" a vložíte e-mail a meno odosielateľa. 

 

Koľko newsletterov môžem odoslať na jedenkrát?

Počet príjemcov newslettera nie je obmedzený. E-maily sú však odosielané v počte 400 príjemcov za 2 minúty. Neznamená to, že dokážete poslať napr. 2000 e-mailov za 10 minút. Ak v tom istom čase posiela newsletter niekto ďalší, e-maily sa zaraďujú do tzv. fronty. Ich odoslanie teda závisí od vyťaženia servera. Väčší počet newsletterov odporúčame posielať v neskorých nočných hodinách, kedy je vyťaženie nižšie. 

 

Čo sú to pohľady?

V okne "Upraviť newsletter" sa nachádza záložka "Zoznam príjemcov pohľady". Pohľady predstavujú filtre osôb, firiem alebo objednávok. Novinky môžete teda poslať skupine, ktorá spĺňa vami určené kritériá.

Zoznam pohľadov nájdete v sekcii Nastavenia - v bočnom stĺpci Menu kliknete na Pohľady.

 • Nový pohľad vytvoríte pomocou ikonky Nový pohľadikonka Nový pohľad.
 • Vyberiete záložku Osoby, Firmy alebo Objednávky podľa toho, kto/čo má byť predmetom pohľadu.
 • Vo vybranej záložke vyplňte Názov pohľadu,  zakliknite "Použiť tento filter" a vyplňte kritérium, podľa ktorého chcete filtrovať.
 • Uložte.

Príklad vytvorenia nového pohľadu:

Nový pohľad

 • Ak potom v sekcii "Klienti" - záložka "Newsletter" vyberiete v "Zozname príjemcov pohľadu" napr. nami vytvorený pohľad - Firmy z Prahy, newsletter bude odoslaný všetkým firmám, ktoré majú v adrese uvedené mesto Praha.
 • V sekcii Klienti môžete podľa pohľadov filtrovať osoby alebo firmy. Výber pohľadu sa nachádza v hornej lište záložiek Firmy a Osoby vedľa okienka pre vyhľadávanie.

newsletter V testovacej prevádzke nie je možné odoslať newsletter

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info