Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Ako aktivovať SSL certifikát pre doménu ZADARMO

Späť na kategóriu

Pridelenie SSL certifikátov pre váš e-shop alebo webstránku zdarma prebieha automaticky, hneď po vytvorení testovacieho webu. Z vašej strany preto nie je potrebné nič nastavovať.

SSL certifikát zdarma získate aj v prípade, že využívate niektorý z platených balíčkov alebo FREE verziu redakčného systému FLOX 3 a máte vlastnú doménu, resp. ak svoj web migrujete z inej e-shopovej platformy k BiznisWebu.

ssl certifikáty pre web a e-shop zdarmaJedná sa o SSL certifikáty Let's Encrypt, ktoré podporujú všetky najpoužívanejšie internetové prehliadače (zdroj) a sú rovnako kvalitné ako SSL certifikáty, za ktoré sa muselo doteraz platiť.

Projekt Let's Encrypt zastrešujú a sponzorujú najväčšie IT firmy ako Mozilla, Cisco, zlatým sponzorom je dokonca Facebook.

Význam SSL certifikátov pre webstránky a e-shopy

Vďaka SSL certifikátom bude váš web či e-shop, a tiež dáta vašich zákazníkov, v maximálnom bezpečí.

SSL certifikáty zašifrujú prenos všetkých citlivých informácií a ochránia ich pred prípadným zneužitím a útokmi.

Web s SSL certifikátom zvýhodňuje Google vo výsledkoch vyhľadávania. Vďaka SSL certifikátu dokážete predbehnúť dokonca aj Vašu konkurenciu s dokonalejším SEO.

SSL certifikát vyžaduje Google aj pre zaradenie eshopu do Google Nákupov.

Viac informácií o SSL certifikátoch, ktoré ponúkame, nájdete aj na LUPA.cz

Ako si aktivovať SSL certifikát od Let's Encrypt zdarma

Aby sme vám ušetrili čas, pripravili sme pre vás plne automatizované riešenie, ktoré zahŕňa aj pravidelnú obnovu SSL certifikátu. O všetko sa postará náš systém, stačí správne presmerovanie vašej domény.

Ak ste však svoju webstránku či e-shop vytvorili pred plošným zavedením SSL zdarma (pred rokom 2016), odporúčame tento postup

1. Skontrolujte si, či nemáte na webstránke alebo e-shope vložený HTML kód v bloku HTML alebo v bloku textový editor, ktorý by odkazoval na nezabezpečenú URL "http". Veľa vygenerovaných skriptov vkladaných ručne do kódu nepodporuje bezpečný HTTPS protokol.

V opačnom prípade by sa návštevníkom vášho webu zobrazilo takéto hlásenie:

ssl certifikát - problém so zabezpečením

2. Ak ste do kódu žiadny skript ručne nevkladali, nemáte sa čoho báť. Prihláste sa na adrese - https://nazov-domeny.flox.sk/erp/settings/domains a vyberte možnosť Zapnúť SSL.

ssl certifikát - problém so zabezpečenímPríklad:

  • prevádzkujete web bio-kozmetika.flox.sk, v uvedenom linku nahradíte "nazov-domeny" vašim názvom "bio-kozmetika" a odkliknete https://bio-kozmetika.flox.sk/erp/settings/domains
  • prevádzkujete web biokozmetika.flox.sk, v uvedenom linku nahradíte "nazov-domeny" vašim názvom "biokozmetika" a odkliknete https://biokozmetika.flox.sk/erp/settings/domains

ssl certifikát - problém so zabezpečením3. Flox do 1 minúty ukončí implementačný proces a vy môžete na váš web pridať informáciu, resp. banner o tom, že ponúkate zabezpečený prenos dát.

Ideálne miesto je na to aj pätička webstránky alebo bočný stĺpec.

TIP: Inšpirácie na ikonku SSL certifikátu nájdete aj tu.

4. V internetovom prehliadači sa automaticky začne zobrazovať ikonka HTTPS pred URL adresou vášho webu:

ssl certifikát - problém so zabezpečením

ssl certifikát a návštevnosť webuUpozornenie: V dôsledku zavedenia SSL môže na stránke dočasne klesnúť návštevnosť, ale situácia by sa mala do 1-2 týždňov stabilizovať a vrátiť na pôvodné hodnoty, resp. ešte na vyššie, kedže Google preferuje stránky na šifrovanom SSL spojení. Odporúčame preto SSL zapnúť a ponechať zapnuté. (viac informácií)

 

 

SEO tipy pre webstránku a e-shop po prechode na httpsSEO TIPY

Aby ste dokázali aj po aktivácii SSL certifikátu efektívne merať návštevnosť webstránky či e-shopu, odporúčame zrealizovať nasledujúce body. Google tak rýchlejšie zaindexuje zmenu a nepocítite žiadny pokles návštevnosti.

 

1. V Google Search Console pridajte a overte HTTPS verziu vášho webu

V sekcii Domovská stránka kliknite na Pridať vlastnosť a dopíšte adresu webu v tvare https://www.nazov-webu.sk. Zmeny uložte.

pozor Niekedy môže trvať dlhšiu dobu, než sa SSL aktivuje. V prípade, že pridáte stránku s https do Search Console skôr ako je SSL aktívne, príde vám email, že SSL je neplatné. Preto odporúčame pridať https verziu až na druhý deň od aktivácie SSL. 

ako upozorniť GSC na prechod na https

Overenie vlastníctva vášho webu s HTTPS zrealizujete podľa návodu.

V Search Console teda budete mať 2 verzie vašej webovej stránky. http://www.nazov-domeny.sk a  https://www.nazov-domeny.sk

Kým Google úplne preindexuje vašu stránku, nechajte v Search Console obe verzie. Zistíte to podľa toho, že počet indexovaných stránok v Search Console klesne na nulu. Potom verziu http://www.nazov-domeny.sk vymažte. Nič sa nestane, ak necháte aktívne aj obe verzie. Napríklad na archívne účely.

 

2. Vygenerujte novú sitemapu v Google Search Console

V sekcii Indexové prehľadávanie - Počet súborov Sitemap - Pridanie / Testovanie súboru Sitemap podľa návodu.

  

3. V Google Analytics zmeňte predvolenú webovú adresu na https

V sekcii Správca - Nastavenie vlastníctva - Predvolená webová adresa - vyberte https a zmeny uložte.

zmena na https v google analytics

 

4. Google Analytics prepojte s novým https profilom v Search Console.

V Search Console si otvorte profil pre stránku s https. Vpravo hore kliknite na ozubené koliesko a vyberte Vlastníctvo služby Google Analytics.

vlastníctvo služby google analytics

Následne zvoľte účet v Google Analytics, ktorý máte vytvorený k tejto stránke a uložte.

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info