Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Platobná brána PayU

Späť na kategóriu

Platobná brána PayU vám umožní využívať platobný systém PayU s množstvom platobných metód. Online bankový prevod cez platobnú bránu PayU je takmer identický ako bežný bankový prevod. Je však pohodlnejší a rýchlejší, pretože príkaz na úhradu je už predvyplnený vo vašom internetovom bankovníctve. Pre viac informácií alebo pre registráciu do PayU kontaktujte ich podporu TU. 

tip I keď sa jedná o službu určernú predovšetkým pre trh Českej republiky, PayU dokáže spracovávať platby aj v eurách. Túto možnost konzultujte s PayU, pri vypracovávaní zmluvy, pretože to musí byť uvedené v zmluve s PayU. Pre viac informácií kontaktujte PayU podporu.

PayU prijíma online rýchle platby od:

 • ČSOB
 • ERA
 • Raiffeisen
 • MONETA Money Bank
 • FIO
 • Česká spořitelna
 • UniCredit
 • mBank
 • Komerčná Banka
 • Sberbank

Alebo Offline platby:

 • bežné platby štandardným prevodom z akejkoľvek banky,
 • platba poštovou poukážkou.

Registrácia a spustenie PayU

postup registrácie

1. V prvom rade sa musíte registrovať a požiadať o prihlasovacie údaje spoločnosť PayU na adrese http://registrace.payu.cz/?p=6 .

2. Na základe rozhovoru vám obchodný zástupca pripraví ponuku cenových hladín pre jednotlivé typy platieb. Potom čo sú vami odsúhlasené, je zaslaný návrh zmluvy na podpis. Kópia zmluvy je tiež zaslaná na zákaznícky servis PayU, ktorý skontroluje údaje v zmluve a v registrácii.
Ak údaje súhlasia, bude aktivovaný PayU účet. Údaje pre prvé prihlásenie vám budú
zaslané emailom.

Nastavenie účtu v PayU prostredí

1. Po prihlásení do PayU účtu vyberte PLATBY ONLINE / MŮJ OBCHOD / PŘIDAT OBCHOD. V nastavení účtu je potrebné definovať názov, webovú adresu vášho obchodu a vybrať požadovanú menu, v ktorej budú platby procesované.

 

pozor Ak máte záujem využívať platobný systém PayU na inej webovej adrese, než aká je uvedená počas registrácie, môžete túto adresu nastaviť v účte. V takom prípade je však nutné, aby bol vytvorený dodatok k zmluve s PayU.

2. Potom prejdite k ďalšiemu kroku - Nastaveniu POSu ( "point of sale", platobné miesto). Pre nastavenie hodnôt nového POSu je potrebné zadať nasledujúce údaje:

 • Názov platobného miesta
 • Chybová návratová adresa:

https://domena.flox.sk/e/orders/paygatefailed/payu?e/orders/paygatefailed/payu?pos_id=%posId%&session_id=%sessionId%&transId=%transId%&orderId=%orderId%&error=%error%

 • Správna návratová adresa:

https://domena.flox.sk/e/orders/paygatesuccess/payu?pos_id=%posId%&session_id=%sessionId%&orderId=%orderId%&transId=%transId%

 • Adresa pre oznámenia o statuse:

https://domena.flox.sk/e/orders/paygatenotify/payu

 • Kódovanie dát. Tu zadajte UTF-8.

pozor Pozor: Namiesto domena.flox.sk vypíšte adresu vášho e-shopu.

adresy pri registrácii 

3. Akonáhle máte pridaný POS, kliknite naň v zozname POS. Otvorí sa vám konfigurácia platobného miesta. V tejto konfigurácii sú uvedené konfiguračné kľúče, ktoré budete potrebovať pre implementáciu platobnej brány do Floxu. Ide o tieto údaje:

kľúče

Implementácia PayU do e-shopu Flox 3

Implementáciu PayU vykonáte sami v administrácii vášho e-shopu.

V NASTAVENIA / PLATOBNÉ BRÁNY vyberte PayU.

strom

Zakliknite políčko AKTÍVNE a vložte implementačné údaje, ktoré vám boli vygenerované pri registrácii.

Režim ponechajte testovací.

PayU on

Uložte.

Ak je platobná brána vo Flox 3 aktívna, musíte ešte nastaviť jej previazanie na platbu:

V NASTAVENIA / OBJEDNÁVKY / PLATBY vytvorte novú platbu, ktorá bude niesť názov platobnej brány PayU.

Zvoľte menu a cenu za platbu podľa vlastného uváženia. Dôležité je, aby ste v riadku PLATOBNÁ BRÁNA vybrali PayU.

Novú platbu uložte.

Táto možnosť platby bude po uložení, otestovaní a po konečnej aktivácii zo strany PayU dostupná pre vašich klientov v objednávkovom formulári.

nová platba

Po korektnom zadaní údajov a uložení vykonajte testovaciu platbu. Nesmú sa zobrazovať žiadne chybové hlášky. Nahláste úspešné zakončenie implementácie zákazníckemu servisu PayU pomocou kontaktného formulára vo vašom PayU účte.

Pre konečnú aktiváciu platobných metód uvedených v zmluve kontaktujte svojho obchodného zástupcu v PayU alebo zašlite požiadavku na podporu na adresu obchod@payu.cz .

Po celkovej kontrole zo strany PayU vám budú aktivované platobné metódy a vy môžete zmeniť režim na OSTRÝ. Môžete začať prijímať platby od vašich zákazníkov cez platobnú bránu PayU.

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info