Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

MailChimp

Späť na kategóriu

MailChimp je jeden z najpoužívanejších emailových marketingových nástrojov. Pokiaľ chcete svojich zákazníkov informovať o produktoch alebo službách pomocou odberu noviniek (newslettrov) na email, prepojte váš obchod so službou MailChimp. Prepojenie vášho e-shopu s MailChimp je rýchle a jednoduché. Presvedčte sa sami.

Registrácia, vytváranie zoznamov a údajov k implementácii

1. Ako pri väčšine internetových služieb prvý krok je registrácia. Prejdite na stránku MailChimpu a zadajte si prihlasovacie údaje TU. Registrácia je bezplatná.

2. V ďalšom kroku si vytvoríte API Key, ktorý neskôr zadáte do administrácie Floxa. Po prihlásení sa  otvorí úvodná stránka vášho konta, kde po kliknutí na vaše používateľské meno vyberte položku ACCOUNT.

acount vyber

3. Kliknite na záložku EXTRAS a vyberte položku API Keys. 

extras API

4. Teraz kliknite na tlačítko Create A Key a vytvorí sa unikátny kľúč.

create key

5. Následne si vytvoríte zoznamy klientov a neregistrovaných príjemcov.

6. V hlavnom menu kliknite na zložku LISTS a neskôr na tlačítko Create list:

create list

7. Do zoznamu vyplňte všetky potrebné údaje a uložte.

8. Ak nemáte v MailChimpe žiadne kontakty, systém vás na ich pridanie vyzve. Kontakty môžete pridať jednotlivo alebo skopírovaním textu zo súborov, ktoré si viete vytvoriť exportom z administrácie vášho e-shopu cez Flox.

pozorK implementácii potrebujete mať vytvorené dva zoznamy kontaktov: klientineregistrovaní príjemcovia.

 

9. Vytvorené zoznamy sa zobrazia na stránke LISTS v MailChimpe. Tu pri konkrétnom zozname kliknite na ikonu šípky napravo od zoznamu a vyberte položku Settings

10. Na tejto stránke môžete meniť nastavenia zoznamov. Na konci stránky nájdete unikátne ID pre konkrétny zoznam, ktorý budete vkladať do Floxu.

vyplnit list

Do nového zoznamu je možné zo systému automaticky prenášať nasledujúce údaje: emailovú adresu, meno, priezvisko, krajinu a skupiny v prípade, že sa jedná o prihláseného zákazníka. Import týchto polí do zoznamu môžete nastaviť v Settings > List fields and *|MERGE|* tags. 

  • FNAME - meno
  • LNAME - priezvisko
  • COUNTRY - kód krajiny (CZ, SK...)
  • GROUPS - skupiny oddelené čiarkou

mailchimp polia

 

Implementácia MailChimp do Floxu

1. Prejdite vo Floxe do sekcie NASTAVENIA / MARKETING A PPC / MAILCHIMP. Tu aktivujte prístup k API.

2. Vyplňte implementačné údaje, ktoré ste vytvárali v predchádzajúcich krokoch:

  • API kľúč
  • List ID - klienti
  • List ID - neregistrovaní príjemcovia
  • Store ID
  • Odosielať dáta z objednávok - Po zakliknutí odošle informácie o kúpených produktoch konkrétnych registrovaných klientoch

mailchimp ON

3. Kliknite na SYNCHRONIZOVAŤ a nezabudnite uložiť. Synchronizáciou naimportujete existujúce emaily, produkty a objednávky do MailChimpu.

tipPo implementácii sa dáta (pridávanie/editovanie klientov, produkty a vytváranie objednávok) budú posielať automaticky, ale stále vám zostane možnosť ručnej synchronizácie, ktorú vykonáte v sekcii do sekcie NASTAVENIA / MARKETING A PPC / MAILCHIMP.

A teraz môžete začať naplno využívať efektívne e-mailové kampane v MailChimpe. 

tip Po úspešnom zosynchronizovaní so službou sa do MailChimpu nahrá zoznam produktov. Z tohto zoznamu môžete neskôr vyberať tie, ktoré budete chcieť použiť vo vašej kampani na zvýšenie predajov.

 

pozor prikladPridávanie produktov do reklamného emailu:

Nový reklamný email si vytvoríte na hlavnej stránke vášho konta v MailChimpe kliknutím na ikonu CREATE CAMPAIGN create campain ikona. Ďalej pokračujte zadaním názvu a typu kampane, ktorú idete vytvárať.

názov kampane

V následných krokoch si vyberte zoznam klientov, ktorým bude newsletter odoslaný, nastavenia kampane, rozloženie blokov v emaile a dizajn. K ďalšiemu kroku sa vždy dostanete po vyplnení údajov kliknutím na tlačítko next v pravom dolnom rohu.

Produkty, alebo iné bloky pridávate na stránku potiahnutím konkrétneho bloku na konkrétne miesto v šablóne mailu.

pridávanie produktov

pozor Pridávanie produktov: po vložení bloku s produktami máte možnosť pridať automaticky najpredávanejšie produkty (Use best sellers) alebo pridať produkty ručne (Browse all).

výber produktov

tipPri použití ručného výberu sa zobrazí k rýchlemu výberu len prvých 10 produktov. Odporúčame vyberať produkty vypísaním časti názvu produktu a následne vybrať vhodný produkt zo zoznamu. Vtedy môžete vyberať aj z produktov, ktoré sa nezobrazia v prvých desiatich.

vyber konkretneho produktu

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info