Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Aké funkcie Glami.sk podporuje FLOX?

Späť na kategóriu

Glami.sk je porovnávač produktov zameraný na módu a módne doplnky. Ak chcete ponúkať svoje produkty v porovnávači Glami, je potrebné sa najskôr zaregistrovať na stránke glami.sk. Systém FLOX bude po aktivácii automaticky generovať XML feed s aktívnymi produktmi vo vašom eshope.

Aktivácia XML feedu pre porovnávač Glami.sk

Glami piXel

Dodacia lehota

Kategorizácia produktov

Možnosti dopravy tovaru v XML feede – tag DELIVERY

Vyradenie produktov z XML feedu pre Glami

Tipy pre efektívnejšie využívanie Glami od Martina Kupca z Oxalisdessous.cz 

 

Aktivácia XML feedu pre porovnávač Glami.sk

XML feed pre porovnávač produktov Glami sa v systéme FLOX aktivuje v sekcii Nastavenia > Produktové porovnávače > Glami

Pre aktiváciu zakliknite zaškrtávacie políčko pri jazykovej verzii svojho eshopu, pre ktorú chcete XML feed generovať. Zo zoznamu adries vyberte adresu domény, ktorú chcete nastaviť pre produkty v XML feede.

Aktivácia Glami v systéme FLOX

Zmeny uložte kliknutím na Uložiť v pravej spodnej časti stránky.

URL adresu XML feedu získate kliknutím na tlačidlo Feed URL.

UPOZORNENIE: Po aktivácii XML feedu pre porovnávač produktov Glami, bude prvý XML feed s dátami o produktoch dostupný na adrese XML feedu až nasledujúci deň.

 

Glami pixel

Glami piXel je riešenie, ktoré umožňuje prispôsobovať výpisy produktov na Glami.sk podľa preferencií zákazníka – podľa obľúbených obchodov, značiek, farieb, cien či štýlu. Prečítajte si viac o funkcii Glami pixel.

Pre aktiváciu Glami pixel kódu v systéme FLOX, stačí v Nastavenia > Produktové porovnávače > Glami zakliknúť aktiváciu Glami Pixel pre príslušnú jazykovú verziu a do políčka Pixel API key vložiť hodnotu api kľúča, ktorú získate v administrácii svojho eshopu na glami.sk.

Glami pixel api key

 

Dodacia lehota (delivery_date)

Systém FLOX vie do XML feedu pre glami.sk vložiť tag delivery_date, v ktorom môžete uviesť dodaciu dobu tovaru, teda dobu od prijatia platby po jeho expedíciu. Pre tovar skladom sa zadáva hodnota 0.

V systéme je potrebné nastaviť dodaciu dobu pre Glami rôznym spôsobom v závislosti od nastavenia skladu v systéme:

1. Aktívny sklad

Ak máte v systéme aktívny sklad, je potrebné nastaviť dobu dodania pre každý skladový status samostatne. Do XML feedu sa budú exportovať iba produkty, ktoré majú skladový status nastavený tak, že je pri statuse povolená objednávka produktu.

Delivery_date pre jednotlivé skladové statusy nastavíte v Nastavenia > Sklady > Statusy. Kliknite na ikonku ceruzky pri skladovom statuse, ktorému chcete nastaviť hodnotu delivery_date a na záložke Dostupnosť v okne Upraviť status vyplňte požadovanú hodnotu v poli Glami - termín dodania:

Glami delivery_date

2. Neaktívny sklad

Ak vo svojom eshope nevyužívate sklad, alebo máte sklad vypnutý, môžete nastaviť hodnotu delivery_date pre všetky produkty, ktoré sa do XML feedu generujú v Nastavenia > Produktové porovnávače > Glami. Požadovanú hodnotu napíšte do políčka Predvolený dátum doručenia Glami:

Glami delivery_date bez skladu

Viac informácií o hodnotách pre delivery_date porovnávača Glami nájdete v nápovede k XML feedu glami.sk.

 

Kategorizácia produktov

Glami vaše produkty zaradí do ponuky iba vtedy, ak je pri všetkých produktoch uvedená kategória v tagu CATEGORYTEXT. Kategóriu pre Glami je potrebné nastaviť v sekcii Produkty samostatne pre každú kategóriu. Glami kategóriu jednotlivým kategóriám v sekcii Produkty priradíte kliknutím na tlačidlo Vlastnosti kategórie a na záložke Produktové porovnávače kliknete v riadku Glami kategórie na Vybrať:

Priradenie Glami kategórie v e-shope

Pri priraďovaní sa budú postupne odkrývať nové políčka podľa hierarchie kategórií.

Ak chcete zvolenú kategóriu pre Glami vymazať, kliknite na tlačidlo Resetovať.

Odstránenie priradenej Glami kategórie

 

DELIVERY – možnosti dopravy tovaru v XML feede

Do XML feedu pre Glami systém automaticky generuje tag DELIVERY, ktorý zobrazuje v XML feede informáciu o spôsobe dopravy a cenu za túto dopravu. Pre generovanie tagu DELIVERY do XML feedu pre Glami.sk platia rovnaké pravidlá ako pre generovanie tagu DELIVERY do XML feedu pre produktový porovnávač Heuréka. Viac informácií nájdete v návode na funkcie produktového porovnávača Heuréka.

 

Vyradenie produktov z XML feedu

Ak ponúkate v eshope produkty, ktoré nechcete exportovať do Glami, môžete produkty vyradiť z XML feedu kliknutím na tlačidlo Vyradiť produkty z XML exportov do porovnávačov. Pri vyradení môžete vybrať konkrétne produkty na záložke produkty, alebo kategórie na záložke Kategórie. Pri kategóriách sa jedná o hlavné kategórie produktu. Ak má produkt vyradenú kategóriu nastavenú ako hlavnú kategóriu produktu, nebude sa generovať do XML feedu.

Ako z Glami vyťažiť maximum

Spýtali sme sa nášho klienta, Martina Kupca z OxalisDessous.cz, ako využíva Glami a čo by e-shopárom z BiznisWebu doporučoval pre maximálne zefektívnenie ich kampaní:

tipy pro Glami od Martina Kupce z OxalisDessous.cz„Pokud nabízíte módu, a navíc nemáte značky, které by se prodávaly na každém rohu, je pro vás podle mého názoru Glami správná volba pro zviditelnění, zvýšení návštěvnosti a v neposlední řadě také pro případné zvýšení tržeb. Navíc Glami v ČR jde poměrně masivně do reklamy v televizi, takže se dá očekávat navýšení důležitosti tohoto kanálu.
Jsou dvě možnosti, jak na Glami fungovat, a to v placeném režimu, nebo v režimu zdarma, který má ovšem určitá omezení. Například je nutné mít aktivovaný Glami pixel a zobrazuje se vám maximálně 2000 produktů. Obě dvě varianty mají svá specifika, ale v podstatě fungují velice dobře.

  • Neplacený režim: Zde nemusíte řešit náklady a necháváte své produkty v katalogu, kdy čekáte, co z toho bude. Podle naší zkušenosti vám přibude denně 10 % návštěvnosti a váš počet objednávek se navýší přibližně o 6 %. Tyto čísla asi nikoho neohromí, ale na to, že je tento zdroj zdarma, to docela jde.
  • Placený režim: Pokud přejdete do placeného režimu, automaticky vaše produkty dostávají lepší pozici, navíc kategorie, ve kterých máte zboží, můžete sami více podpořit zvýšením ceny za proklik. Z vlastní zkušenosti stačí být v přednostním režimu a nemusíte nijak zvlášť biddovat. Návštěvnost vám stoupne klidně o 100 %, ale pokud nemáte dobře optimalizovaný xml feed, počet objednávek se nijak zvlášť nehne. Z toho vyplývá, že vám klidně kredit za 5 dní dojde bez požadovaného efektu. Jak proti tomu bojovat?
  • Do XML feedu přenášet pouze některé značky, typy produktů nebo kategorie, na kterých máte velkou marži, případně jsou něčím unikátní, protože konkurence je na Glami velká. Jinak vám kredit proteče pod rukama. Myslím si, že v placeném režimu se nikomu nevyplatí posílat všechny produkty.
  • Naprosto zásadní je mít správně udělané kategorie pro jednotlivé typy produktů. Nestačí mít tedy obecné kategorie (např. Sety spodního prádla), ale jít více do hloubky: podprsenky a dál podprsenky vyztužené.
  • Dobrá optimalizace pro mobilní telefony, protože proklik přes mobilní telefon je dvakrát dražší než přes stolní počítač. Nerozumím tomu sice, ale je to tak.

Myslím si, že Glami je velice dobrý „nástroj" pro zvýšení návštěvnosti a obratu e-shopu s velice jednoduchým ovládáním. My v současné době kombinujeme oba dva režimy (placeny i zdarma). V sezóně, kdy očekáváme větší zájem o naše zboží, jsme v přednostním placeném režimu a ve slabším období necháváme režim zdarma. V současné době vzhledem ke struktuře hlavních kategorií v našem obchodu doplňujeme strukturu a myslím si, že to povede k ještě lepšímu výsledku."

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info