Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Aké funkcie Heureka.sk podporuje FLOX?

Späť na kategóriu

Máte svoj e-shop zaregistrovaný v porovnávači tovaru Heureka.sk? S FLOXom si vytvoríte Heureka Friendly www stránky. FLOX obsahuje veľa nových funkcií pre korektné zobrazovanie vašich produktov v tomto porovnávači a mnohé iné. 

Nezabudnite si export do Heureky aktivovať v administrácii svojho eshopu a do administracie Heureky zadať adresu na XML export produktov. Viac info tu.

CMS FLOX podporuje tieto funkcie Heureky:

Základné nastavenie eshopu pre Heureku nájdete v sekcii NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / HEUREKA. Obsahuje funkcie, vďaka ktorým môžete jednoducho doladiť svoj XML feed pre optimálne zobrazenie produktov v tomto porovnávači.

základné nastavenia xml feedu pre heureku

Na čo slúži:

 • Predvolený termín dodania - info tu
 • Predvolené Heureka CPC  - nastavíte maximálnu cenu, ktorú ste ochotní ponúknuť za preklik. Desatinné miesta oddeľte desatinnou čiarkou. 
 • Exportovať doplnkové poliainfo tu
 • Tag PRODUCTNAMEinfo tu
 • Pridať varianty k názvu produktu - vloží priradené varianty k názvu produktu. Tag <PRODUCT> bude mať potom napr. takýto tvar "Roxy kabelka Farba oranžová, Materiál umelá koža"
 • Heureka point - info tu
 • Použiť dlhý popis produktu - do tagu <DESCRIPTION> sa budú ťahať informácie z dlhého popisu, defaultne sa používa krátky popis. 
 • Prenos jednotkovej ceny - ak používate merné jednotky, aktivácia tejto funkcie dosadí do XML cenu za mernú jednotku a nie predajnú cenu. Napr. ak predávate podlahy cena za m2 je 11€ (t.j. cena mernej jednotky) ale cena balenia je 19 € (t.j. predajná cena), do heureky pošlete nižšiu cenu = 11 €, čo je pre vás výhodnejšie
 • Heureka overenéinfo tu
 • Heureka konverzie - info tu

 

Overené zákazníkmi

Služba Overené zákazníkmi odporúča zákazníkovi najlepší obchod, na základe reálnych hodnotení od skutočných zákazníkov, ktorí v e-shope už nakupovali.
10 dní po realizácii nákupu pošle heureka zákazníkom cielený dotazník, na základe ktorého získava e-shop objektívne a reálne hodnotenie. Toto hodnotenie ovplyvňuje ZMOT (Zero Moment of Truth) ďalších potenciálnych zákazníkov daného internetového obchodu.

Implementácia je zdarma a realizuje sa zakliknutím políčka v administrácii webu - Nastavenia/ Produktové porovnávače/Heureka:

overené zákazníkmi heureka

Viac informácií o službe Overené zákazníkmi nájdete tu.

 

Dodacia lehota (delivery_date)

Ak si prajete pre všetky produkty nastaviť jednotnú dodaciu lehotu (zadávate len číslo = počet dní, napr. 0 znamená, že tovar je na sklade ihneď k dodaniu, 7 = tovar je dostupný do 7 dní), môžete tak urobiť v sekcii Nastavenia / Produktové porovnávače / Heureka:

dodacia lehota pre Heureku

Dodaciu lehotu je možné zadať aj podľa konkrétnych statusov, k dispozícii máte rozhranie Nastavenia / Sklad / Statusy / záložka Produktové porovnávače:

dodacia lehoty pre Heuréku v skladových statusoch

tipChcete vašim zákazníkom ponúknuť najrýchlejšie dodanie tovaru? Nastavte hodinu, do ktorej je potrebné odoslať objednávku. Táto informácia sa automaticky prenesie k vašim produktom zaindexovaným na Heureka.sk:

dorucenie do zajtra

Na tomto mieste sa nastavuje dodanie i pre ostatné porovnávače  - Heureka.cz, Zbozi.cz, Google Nákupy, Najnakup.sk, Pricemania.sk

1. AKTÍVNY SKLAD 

Nastavenie dodacej lehoty pre skladové statusy je dostupné iba ak používate sklad. (Aktivuje sa v Nastavenia / Sklady / Všeobecné. Viac o sklade sa dozviete tu.

pozorAk používate sklad, musíte zadávať dodaciu dobu pre skladové statusy. V tomto prípade sa predvolený termín dodania, ktorý nastavujete v NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE neťahá do feedu.

Pozri tiež:Doplnkový XML súbor pre dostupnosť tovaru

OtázkaČo ak majú varianty produktu rôznu dobu dodania? Ako sa to prejaví vo feede?
XML feed podporuje varianty produktov. Preto ak nastavíte rôzny delivery_date pre skladové statusy a varianty toho istého produktu majú rôzne statusy (napr. na objednávku - delivery_date=20 dní, skladom - delivery_date = 3 dni), všetko je v poriadku. Rozdielna doba dodania pre varianty sa v xml feede zobrazuje správne. Viac o rozšírení XML feedu o varianty nájdete tu.  

 

2. NEAKTÍVNY SKLAD

Ak sklad ostane vypnutý a v NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE/ HEUREKA v riadku "Predvolený termín dodania pre Heureku": zadáte nejaké číslo. Toto číslo sa začne zobrazovať vo feede Heureky. 

 

Kategorizácia produktov

Heureka vaše produkty správne napáruje iba ak sú kategórie produktov pomenované rovnako ako v Heureke. Viac o párovaní produktov nájdete TU.Vo FLOXe 3 produktom dokážete priradiť zvlášť kategóriu, ktorú používate vo Vašom e-shope a zvlášť kategóriu pre Heureku. 

Kategóriu pre Heureku vyberte v sekcii Produkty / Vlastnosti kategórie. Postupne sa budú odkrývať nové políčka podľa hierarchie kategórií. (napr. ak hľadáte dámske tričká, vyberiete najskôr kategóriu oblečenie a móda, dámske oblečenie a nakoniec dámske tričká)

Kategórie Heuréky

Ak chcete zvolenú kategóriu pre Heuréku vymazať, kliknite na tlačítko RESETOVAŤ.

Zmazanie zvolenej Heureka kategórie

pozor UPOZORNENIE: Máte českú jazykovú verziu a ste zaregistrovaní na Heureka.cz? Ak chcete, aby sa vaše produkty správne ťahali a spárovali na Heureka.cz, vyplňte v českej verzii vo vlastnostiach kategórie - české kategórie pre Heureku (napr. Oblečení a móda/Dámské oblečení/Dámská trička).  

Neviete nájsť potrebnú kategóriu? Pomôžte si Heurekou.

Do vyhľádávania na Heureka.sk vložte potrebnú kategóriu. Heuréka vám nájde priamo produkty. Pod názvom produktu je kategória - sem kliknite.

kategórie na Heuréke

 

Dostanete sa do kategórie, ktorú hľadáte a v hornej časti stránky sa zobrazuje cesta ku kategórii.

cesta ku kategórii na Heuréke

Kategórie v administrácii vašej web stránky zadávajte podľa cesty, ktorú vám ukáže Heureka.

 

HeurekaPoint

Jedná sa o sieť výdajných miest Uloženka, ktorá internetovým obchodom zaisťuje výdaj objednaných produktov. Návod ako pridať HeurekaPoint do možností dopravy vo vašom e-shope nájdete tu: Doručenie na pobočku HeurekaPoint.
Viac informácií o HeurekaPoint nájdete tu.

 

Meranie konverzií

Meranie konverzií od heureka.sk vám prináša možnosť merať efektivitu vašich investícií.
Ich prostredníctvom dokážete zistiť:

 • koľko % preklikov konvertuje do objednávky, samozrejme aj samotný obrat z objednávok a návratnosť financií zaplatených za prekliky - jedná sa o tzv. Plnú implementáciu
 • percentuálny konverzný pomer - tzv. Obmedzená implementácia

Viac informácií o funkcionalite Meranie konverzií od heureka.sk nájdete tu.

Implementáciu tejto funkcie zvládnete sami :) cez administráciu web stránok - NASTAVENIA - PRODUKTOVĚ POROVNÁVAČE - HEUREKA - zaškrtnite možnosť HEUREKA KONVERZIE a vložte verejný kľúč vášho e-shopu (v tvare napr. //'ABCDEFGH12345NOPQRS1111123456789' //).

 

Rýchla aktualizácia XML feedu

Na okamžitú aktualizáciu feedu použite túto URL adresu: http://nazov-domeny.sk/erp/impexp/specialexport/heureka_cron (za XML feed pre Heureku doplňte _cron a dajte načítať v prehliadači).
Urgentnú aktualizáciu oceníte napríklad v prípade, že pridávate nové produkty a potrebujete ich čo najskôr zobraziť aj Vašim zákazníkom alebo odmazávate neaktuálne produkty a nechcete, aby sa aj naďalej zobrazovali v porovnávači tovaru na heureka.sk.

Adresy XML feedov pre porovnávače tovaru, ak využívate CMS Flox 1 nájdete tu.
Ak prevádzkujete internetový obchod na Flox 3, adresy XML feedov nájdete tu.

 

Doplnkový XML súbor pre dostupnosť tovaru

Čo je to doplnkový XML súbor pre dostupnosť tovaru sa dočítate na stránkach Heureka.sk.

Adresa doplnkového XML súboru je:

http://nazov-domeny.sk/erp/impexp/specialexport/heurekaAvailability
... namiesto "nazov-domeny.sk" prosim zadajte váš názov domény (tzv.URL adresa)

Pre aktiváciu dostupnostného XML súboru je potrebné mať zapnutý Sklad a Aktivovanú možnosť nastaviť počet položiek skladom.

Poznámka: Dostupnostný XML feed zatiaľ nepodporuje varianty produktov.

 

Rozšírený XML feed pre varianty produktov a doplnkové polia

a) VARIANTY PRODUKTOV

Ak majú Vaše produkty varianty, určite oceníte XML feed pre Heureku rozšírený o element: PARAM. Vďaka nemu sa do Heureky importujú nielen základné produkty, ale i všetky ich varianty. Význam všetkých elementov feedu nájdete na stránkach Heureka.sk, konkrétne k PARAM návod tu.

Príklad elementu PARAM v XML feede:

<PARAM>
<PARAM_NAME>Farba</PARAM_NAME>
<VAL>čierna</VAL>
</PARAM>

Kvôli rýchlosti načítania XML feedu je počet variantov, ktoré sa ťahajú do XML feedu obmedzený na 3 rôzne varianty. 

Rozšírený XML feed je dostupný automaticky akonáhle začnete používať varianty na URL adrese: http://nazov-domeny.flox.sk/erp/impexp/specialexport/heureka. Aktualizuje sa raz za 24 hodín, prípadne podľa Vašich potrieb pridaním "_cron" na koniec URL adresy. Viac tu: XML pre porovnávače cien

Vo feede sa zobrazujú varianty, aj s ohľadom na skladový status a dobu dodania. Informácie o dobe dodania nájdete tu.

Do feedu sa negenerujú produkty, ktoré majú v NASTAVENIA / SKLADY / STATUSY nastavený skladový status: Objednávka povolená: NIE, Produkt viditeľný: ANO. Dôvod: Zbytočne by ste platili Heureke za prekliknutia na produkt, ktorý sa v skutočnosti nedá objednať.

Rovnaká skupina variantov (napr. farba, veľkosť) je vo feede označená v tagu ITEMGROUP_ID, napríklad: <ITEMGROUP_ID>146</ITEMGROUP_ID> - znamená, že variant farba má v našom feede Itemgroup_id 146 a všetky produkty, ktoré majú nastavené varianty podľa farby, budú mať takisto Itemgroup_id 146. 

ITEMGROUP_ID systém priradí automaticky, nemusíte ho nastavovať.

 

b) DOPLNKOVÉ POLIA

Ak chcete mať v XML feede i doplnkové polia, túto funkciu si musíte najskôr aktivovať v administrácii.

V sekcii NASTAVENIA/PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE/HEURÉKA zaškrtnite možnosť EXPORTOVAŤ DOPLNKOVĚ POLIA a uložte.

export doplnkových polí do heureka xml feedu

Na čo je to dobré?

Vaše doplnkové polia budú fungovať v Heureke ako filter podľa parametrov produktu (napr. farba, materiál, druh). Návštevník Heureky tak rýchlejšie nájde čo potrebuje, teda i váš produkt. Funguje to na tom istom princípe ako export variantov produktu (viď vyššie).

prikladPríklad: Predávate tehotenské oblečenie - tehotenské tričká, nohavice,... Heureka však tehotenské oblečenie vo svojich kategóriách nedelí na tehotenské nohavice, tehotenské tričká, atď. Vy teda vo vlastnostiach kategórie vyberiete Kategóriu pre Heureku - tehotenské oblečenie. Vytvoríte doplnkové polia s názvom DRUH a produktom v kategórii tehotenské tričká nastavíte DRUH - Tričko, pre tehotenské nohavice - DRUH - Nohavice.

V XML feede sa to prejaví takto:

...

<PRODUCT>Tehotenské tričko Julie</PRODUCT>

...

<PARAM>
<PARAM_NAME>Druh</PARAM_NAME>
<VAL>tričko</VAL>
</PARAM>
...

<CATEGORYTEXT>
Heureka.sk | Oblečenie a móda | Dámske oblečenie | Tehotenské oblečenie
</CATEGORYTEXT>  

Návštevníci Heureky potom toto tehotenské tričko nájdu v kategórii "Tehotenské oblečenie" po vyfiltrovaní parametra "tričko" (http://tehotenske-oblecenie.heureka.sk/f:8559:256162/).

 

 

DELIVERY - možnosti dopravy tovaru v XML feede pre Heureku

Element DELIVERY obsahuje spôsob a cenu dopravy, ktorú možno využiť pre doručenie produktu. Opakuje sa toľkokrát, koľko spôsobov dopravy je možné pre tento produkt využiť. 

Napríklad:

<DELIVERY>
<DELIVERY_ID>SLOVENSKA_POSTA</DELIVERY_ID>
<DELIVERY_PRICE>2.70</DELIVERY_PRICE>
<DELIVERY_PRICE_COD>3.6</DELIVERY_PRICE_COD>
</DELIVERY>

Jednotlivé tagy znamenajú:

 • DELIVERY_ID - ID dopravcu podľa špecifikácie Heureky. 
 • DELIVERY_PRICE - celková cena (cena s DPH) za dopravu produktu pri platbe vopred.
 • DELIVERY_PRICE_COD - celková cena (cena s DPH) za dopravu pri platbe na dobierku. Ak e-shop nezasiela tovar na dobierku, tento tag sa neuvádza.

Do XML feedu FLOXa sa element DELIVERY generuje automaticky a to podľa špecifikácie Heureky a vášho nastavenia dopravy v sekcii NASTAVENIA/OBJEDNÁVKY/DORUČENIA. 

Ak ste ho vo vašom feede nenašli, počkajte na aktualizáciu feedu, prípadne ho aktualizujte manuálne pomocou adresy http://nazov-domeny.sk/erp/impexp/specialexport/heureka_cron

otázka Ktoré možnosti dopravy bude obsahovať môj XML feed?

Ak máte viac možností dopravy, napr. kuriér DPD, osobne, slovenská pošta, generujú sa všetky (podľa špecifikácie Heureky).

Ak máte v e-shope viac krát tú istú dopravu, generuje sa najlacnejšia možnosť dopravy.

DELIVERY_ID - VLASTNA_PREPRAVA sme na žiadosť klientov zakázali generovať do feedu, takto sa predtým generovali vlastné možnosti prepravy, napríklad osobné prevzatie, alebo to, čo sa nenachádzalo v špecifikácii Heureky. Do feedu sa generovala najlacnejšia vlastná preprava.

Ak existuje v systéme platba Dobierka, túto platbu systém považuje za dobierku, ktorá sa pripočíta k cene dopravy do tagu DELIVERY_PRICE_COD 

 pozor UPOZORNENIE:

DELIVERY_ID pre Heureku systém rozoznáva z názvu dopravy (napr. ak sa tu nachádza kľúčové slovo "pošta", ID bude SLOVENSKA_POSTA) Preto je potrebné z vašej strany zvoliť taký názov dopravy, ktorý bude obsahovať ID dopravy. Teda názov "kuriér" - je nesprávny, správne označenie je "Kuriér UPS".

V Českej republike existuje služba Česká pošta - balík na poštu. Preto bolo do systému dopracované, aby rozoznával slová "pošta" a "na poštu". Ak teda máte českú jazykovú verziu a v nej názov dopravy, ktorý obsahuje slovo "pošta", v heureka feede sa zobrazí CESKA_POSTA. Ak názov obsahuje slová "pošta" a zároveň "na poštu", vo feede bude CESKA_POSTA_NA_POSTU. Upozorňujeme, že toto platí iba pre Heureka XML feed českej jazykovej verzie. 

 

Názvy dopravy, ktoré neobsahujú kľúčové slovo, systém vyhodnotí ako vlastnú dopravu (DELIVERY_ID teda bude VLASTNA_PREPRAVA).

Zoznam všetkých kľúčových slov pre DELIVERY_ID, resp. zoznam podporovaných dopravcov a ďalšie informácie nájdete na www stránke Heureka.sk: sluzby.heureka.sk/napoveda/xml-feed/#DELIVERY

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info