Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Správa faktúr - fakturácia

Späť na kategóriu

Spravovať faktúry môžete v sekcii OBJEDNÁVKY. Vidíte tu zoznam faktúr, môžete vytvárať nové predfaktúry, faktúry a upravovať ich. 

 

V záložke Objednávky / stĺpec "Faktúra č." máte prehľad o faktúrach. Existujú tu 3 možnosti:

 • Vytvoriť predfaktúruVytvoriť predfaktúru  - predfaktúra k objednávke ešte nebola vytvorená,
 • ikonka predfaktúryPredfaktúra - k objednávke bola vytvorená predfaktúra,  (Predfaktúra (zálohová faktúra) nie je daňový doklad. Používa sa vtedy, keď nemáte istotu, že zákazník zaplatí. Vtedy najskôr vystavíte predfaktúru a po uhradení vystavíte faktúru a zašlete objednaný tovar.) (Pozn. Ak predfaktúry nechcete využívať, môžete ich deaktivovať v NASTAVENIA / OBJEDNÁKY / VŠEOBECNÉ. Viac informácií tu.
 • ikonka faktúry Faktúra- faktúra je vystavená.
  • pozor V balíku PROFI je generovanie faktúr obmedzené na 300 kusov mesačne (faktúry sa počítajú sa od prvého do posledného dňa v danom mesiaci). Môžete si doobjednať aj väčší počet faktúr v takom prípade nás kontaktujte.

Odporúčame pozrieť si návod: Nastavenie objednávok - tu nájdete užitočné funkcie a nastavenia pre objednávky, faktúry a predfaktúry.

 

Pre vytvorenie predfaktúry k objednávke kliknete na "Vytvoriť predfaktúru". Zakliknite možnosť "Poslať e-mail" prípadne môžete vložiť doplňujúcu správu. Predfaktúra sa odošle na email zákazníka. Meno a e-mail odosielateľa predfaktúry upravíte v sekcii Nastavenia / E-maily / Odosielatelia.

 

Druhá záložka Faktúry v sekcii Objednávky obsahuje zoznam faktúr:

fakturácia, tvorba faktúr

 

 • V prípade, že ešte faktúra nebola vytvorená, pomocou tlačítka "Vytvoriť faktúru" tak môžete urobiť.  
 • Všimnite si ikonky na konci riadka:
  • faktúra neodoslanásymbolizuje, že faktúru alebo predfaktúru ste klientovi zatiaľ neodoslali. Zároveň po kliknutí na túto ikonku faktúru/predfaktúru môžete klientovi poslať na email.
  • faktúra odoslanáoznačuje odoslanú predfaktúru alebo faktúru.
 • V stĺpci "Uhradené" dokážete nastaviť zaznamenanie platby kliknutím na "Uhradiť", vyberiete dátum, typ platby a uložíte.

úhrada faktúry

 • Faktúru/Predfaktúru je taktiež možné editovať, ak v záložke Faktúry kliknete na číslo potrebnej faktúry/predfaktúry. Otvorí sa okno "Upraviť faktúru" / "Upraviť predfaktúru", kde môžete zmeniť všetky potrebné údaje.

 

Adresa dodávateľa: 
Pri vytváraní predfaktúry kliknutím na: Tvorba predfaktúry Vytvoriť predfaktúru, v poli "Vybrať firmu" volíte Adresu dodávateľa, teda Vašu adresu. Adresu a ostatné kontaktné údaje Vašej firmy vytvoríte v sekcii Nastavenia/Pobočky, kliknete na Pridajte svoju firmu. Ak máte firmu vytvorenú, tá sa zobrazí vo výberovom menu poľa "Vybrať firmu". V sekcii Objednávky/záložka Faktúry môžete adresu dodatočne upraviť, kliknutím na číslo predfaktúry/faktúry (záložka Naša adresa). 


Flox 1 fakturáciu neponúka, len prostredníctvom prepojenia na účtovný systém POHODA.


Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.
Stlačením tlačidla súhlasíte s obchodnými podmienkami BiznisWeb.sk.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info