Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Vyhľadávanie v katalógu produktov

Späť na kategóriu

Vyhľadávanie ako dôležitý komponent eshopu

Funkcné vyhľadávanie, ktoré poskytne relevantné výsledky, môže byť tým rozdielovým komponentom vášho eshopu, ktorý vás odlíši od konkurencie. Najlepším príkladom je Google, ktorý na optimalizácii fulltextového vyhľadávania postavil celý biznis model. Návštevník vášho eshopu/webstránky môže vyhľadať produkt nielen podľa jeho názvu, ale aj na základe špecifických vlastností produktu. Takto dokáže presnejšie nájsť výrobok, ktorý mu vyhovuje. Tieto vlastnosti môžete produktu priradiť v administrácii eshopu pomocou doplnkových polí (predstavujú doplnkové informácie o produkte) alebo variantov (umožňujú bližšie špecifikovať produkt, napr. vybrať farbu alebo veľkosť trička). Na to, aby ste svojim zákazníkom takéto vyhľadávanie umožnili, treba ho aktivovať. Na výber máme tieto možnosti:

Vyhľadávanie podľa Doplnkových polí

 • Prejdite do sekcie Nastavenia / Produkty / Doplnkové polia.
 • Vytvoríte sadu doplnkových polí pomocou ikonky "Nový formulár".
 • Pridáte nové políčka do formulára a ku políčku hodnoty. 
 • Vo formulári "Nové políčko" (ak už máte políčko vytvorené použijete formulár "Editovať políčko") zaškrtnite v riadku Vyhľadávanie podľa tohto políčka: ÁNO a vyberte jednu z možností zaškrtávacie políčka alebo výberové menu. 
 • Kliknite na "Uložiť".

Pridanie noveho pola pre vyhladavanie

Prehľad o tom, ktoré políčko ste nastavili ako vyhľadávateľné nájdete, ak si rozkliknete formulár doplnkových polí (okno "Upraviť formulár"). Pri aktivovanom vyhľadávaní je značka: aktívne vyhľadávanie.

Aktivovane vyhladavanie podla vlastnosti produktu
 

Dokončíte priradenie doplnkových polí pre produkt:

 • Vo vlastnostiach kategórie (sekcia Produkty) zvolíte Sadu doplnkových polí, ktorú ste si vytvorili. 
 • Otvoríte detail produktu (formulár "Upraviť produkt- nazov produktu") a v záložke "Doplnkové polia" vložíte konkrétne vlastnosti produktu.
 • Uložíte.  

(Podrobný návod na prácu s doplnkovými poľami).

Vyhľadávanie podľa Variantov

 • V sekcii Nastavenia / Produkty / Varianty produktov si vytvoríte požadované varianty pomocou ikonky "Nový variant". 
 • Nový variant priradíte sade doplnkových polí.
 • Vyberiete možnosť Vyhľadávanie podľa tohto políčka: ÁNO a určíte typ zaškrtávacie políčka alebo výberové menu.
 • Uložíte.
 • Varianty priradíte produktu v detaile produktu (okno "Upraviť produkt - názov produktu"). Práca s variantmi produktov.

Ukážka vyhľadávania na webovej stránke

Ukazka vyhladavania podla parametrov na frontende

Vyhľadávanie ešte treba nastaviť v sekcii Nastavenia / Produkty / Všeobecné - časť Vyhľadávanie. V riadku Položky viditeľné v základnom vyhľadávaní napíšte počet položiek, podľa ktorých bude možné vyhľadávať. 

Vyhladavanie aktivovane

Ak zadáte menej viditeľných položiek oproti počtu polí, u ktorých ste zvolili vyhľadávanie, zobrazia sa podľa poradia, ako ich máte vytvorené v administrácii. Pričom na prvom mieste je výrobca (ak je aktivované vyhľadávanie podľa výrobcu), potom doplnkové polia a nakoniec varianty.  

Ak ste eshop vytvorili cez sekciu Stránky a blok Obsah kategórie, resp. Produkty z, tam sa formulár pre vyhľadávanie podľa špecifických vlastností produktu nenachádza. Viac vo FAQ - otázka: Kategórie produktov. Návštevník môže hľadať v okienku základného vyhľadávania podľa kľúčových slov. (Ak máte viditeľné pole vyhľadávanie v sekcii Nastavenia / Stránky - časť Viditeľnosť komponentov zaškrtnutú možnosť Vyhľadávací formulár.)

 

 

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info