Systém na rýchle vytvorenie webových stránok alebo e-shopov

Rýchlosť CMS systému FLOX

Späť na kategóriu

CMS a rýchlosť webu na frontende

Všetci používatelia webu majú jednu spoločnú vlastnosť: neradi čakajú. Čakanie na načítanie stránky núti používateľa robiť aj iné veci, čo rozptyľuje jeho pozornosť. Ak stratí trpezlivosť, web stránku pred načítaním zatvorí.

Rýchlosť načítania má vplyv na:

  • stupeň zážitku používateľov,
  • návštevnosť web stránky,
  • podiel online tržieb na celkovom predaji firmy a s tým súvisiacu dobu návratnosti investícií.

CMS ovplyvnuje rychlost webu

SEO a doba načítania webu

Rýchlosť CMS, a teda rýchlosť načítania webovej stránky, má priamy vplyv aj na SEO. Webová stránka, ktorá sa načítava rýchlo, zaujme používateľa, ktorý skonzumuje obsah, ktorý mu ponúka, resp. vykoná určitú želanú akciu. Tou môže byť napríklad otvorenie súvisiaceho článku, inej podstránky, vyplnenie formulára a pod. Takýto používateľ nebude započítaný do bounce rate, teda okamžitých odchodov zo stránky, zlepší takisto štatistiky ako sú priemerný čas strávený na stránke (time on site) alebo priemerný počet otvorených podstránok pri jednej návšteve (pages per visit). 

Webstránky, ktoré majú tri uvedené ukazovatele lepšie, sú použiteľnejšie. Google preferuje vo výsledkoch tieto webstránky pred tými, ktoré majú horšie štatistiky. Google presne vie, ako sa správajú používatelia na každej jednej webstránke, ktorú má v indexe. Keďže chce svojím používateľom vždy poskytnúť najlepšie výsledky vyhľadávania, na vyššie miesta dá webstránky s lepšou použiteľnosťou (usability). Preto je veľmi dôležité, aký CMS systém si zvolíte pre svoj nový web a ako bude tento systém optimalizovaný z hľadiska rýchlosti, teda výkonnosti. Rýchle CMS je teda alfa a omega webu s dobrým SEO.

Meranie rýchlosti CMS

Existuje niekoľko voľne dostupných nástrojov na meranie rýchlosti načítavania webstránky. Jedným z nich je služba GTMetrix. Možno v nej otestovať rýchlosť webstránky z rôznych lokalít. Ďalšou službou je nástroj Google PageSpeed test. Podobne, ako GTmetrix, ponúkne výsledné skóre, ale tiež aj pohľad na rýchlosť načítavania pri prístupe z desktop počítača a mobilného zariadenia. Pri optimalizácii rýchlosti CMS netreba zabúdať na to, že nejde len o rýchlosť domovskej stránky, ale aj rôznych podstránok, ktoré fungujú ako landing pages, či už pre kampane alebo pre organické výsledky vyhľadávania.

GTMetrix test rychlosti CMS

Rýchlosť administračného rozhrania CMS systému FLOX 3

Rovnaké pravidlo platí pre administráciu systému, preto sa vám s CMS FLOX bude pracovať pohodlne a rýchlo. 

CMS Systém FLOX je postavený na moderných webových technológiách HTML 5, CSS 3, hostovaný v cloude a podporený cachovaním obsahu a technológiami, vďaka ktorým sa vaša webová prezentácia načíta a zobrazí najrýchlejšie ako to je možné.

Chcete sa ešte na niečo opýtať? Napíšte nám:

Prihlásenie (Flox 2)

Vyskúšajte web alebo e-shop zdarma

Výber designu:

Adresa stránok s koncovkou .flox.sk je zdarma. Adresu môžete kedykoľvek zmeniť na tvar bez koncovky .flox.sk zakúpením alebo presmerovaním vlastnej domény.

Vyberte si prosím niektorú z pripravených šablón.
Design stránok môžete kedykoľvek zmeniť v administrácii, kde
nájdete bohaté možnosti prispôsobenia šablón.
Radi Vám vytvoríme aj unikátny design na mieru.

Táto stránka používa cookies. Viac info