Objednávky

Ak zákazník vo vašom e-shope vyplní a odošle objednávkový formulár, v zozname objednávok pribudne nová objednávka, s ktorou môžete ďalej pracovať. Na e-mail klienta sa odošle správa o úspešnom odoslaní objednávky a údajmi o objednávke. 

 

Editácia objednávok

Editácia objednávok

Objednávky z internetového obchodu je možné komplexne spravovať. Máte prehľad o tom, aký tovar si zákazník objednal, aká je hodnota objednávky, vidíte spôsob dodania a platby, stav objednávky, ale aj čas a spôsob úhrady objednávky. 

V prípade potreby môžete upraviť fakturačné a dodacie údaje zákazníka, objednaný tovar – počet kusov, pridať alebo odobrať produkty. K dispozícii máte i históriu všetkých zmien objednávky od jej vytvorenia. 

 

Objednávkové statusy

Objednávkové statusy

Podľa toho, ako sa objednávka realizuje, môžete jej priradiť rôzne statusy. Napríklad spracovaná, čaká na úhradu, expedovaná, storno, vybavená.

V systéme máte k dispozícii prednastavené statusy. Tieto môžete upraviť, pridať, odobrať podľa svojich potrieb. O zmene statusu je možné informovať zákazníka prostredníctvom správy odoslanej na jeho e-mail. 

 

Vytvorenie faktúry z objednávky

Vytvorenie faktúry z objednávky

Jedným kliknutím vytvoríte z objednávky faktúru, ktorá sa odošle na e-mail zákazníka. Systém tiež umožňuje používanie zálohových (proforma) faktúr. Tie využijete v prípade, že nemáte istotu, či zákazník zaplatí. Vtedy najskôr vystavíte zálohovú faktúru. Po jej uhradení vystavíte konečnú faktúru a zašlete objednaný tovar.

Preddefinovanú šablónu objednávky, predfaktúry, faktúry a obsah e-mailu s objednávkou a faktúrou si môžete upraviť podľa svojich potrieb.

 

Objednávky na úvodnej stránke

Objednávky na úvodnej stránke

Prihlásením sa do vašej administrácie sa dostanete na úvodnú stránku. Jej obsah si môžete upraviť sami pridaním rôznych doplnkov. Medzi doplnkami nájdete i widget OBJEDNÁVKY. Vďaka nemu máte ihneď po prihlásení do administrácie na očiach prehľad najnovších objednávok vytvorených vo vašom e-shope.  

 

Objednávkový formulár

Objednávkový formulár

Z nákupného košíka sa návštevník vašej webstránky a e-shopu dostane k objednávke, resp. k objednávkovému formuláru. Ten obsahuje všetky potrebné polia pre zrealizovanie objednávky: zhrnutie nákupu, voľbu dopravy a platby, kontaktné údaje zákazníka – e-mail, fakturačnú a dodaciu adresu, možnosť vložiť kód darčekového certifikátu, i priestor na poznámky zákazníka. Spôsoby platby a dopravy je možné upravovať, deaktivovať. Taktiež môžete nastaviť povinné potvrdenie súhlasu zákazníka s obchodnými podmienkami. 

 

Export objednávok

Export objednávok

Objednávky si môžete jednoducho vyexportovať v podobe XLS alebo XML formátu. Export bude obsahovať všetky údaje o objednávke: fakturačné a kontaktné údaje klienta, číslo prislúchajúcej proforma faktúry alebo faktúry, ak bola vytvorená, objednané produkty a počet kusov, ceny, statusy a ďalšie.

A teraz je čas vyskúšať si zadarmo a nezáväzne vytvoriť e-shop alebo nový web, čo poviete?

Vyskúšať zadarmo

Prihlásenie

Vyskúšajte web alebo e-shop zadarmo

Zavrieť