Funkcie, s ktorými si vytvoríte svoj nový e-shop či web

BiznisWeb vám ponúka hotový redakčný systém, prostredníctvom ktorého si môžete svoje stránky upravovať kdekoľvek, stačí vám k tomu iba pripojenie na internet.

Vytvorenie webovej stránky

Vytvorenie webovej stránky - administrácia pre web stránky

Svoje webové stránky či vlastný e-shop si môžete upravovať kdekoľvek, stačí vám na to iba pripojenie na internet. Administrácia BiznisWebu - redakčný systém, funguje v akomkoľvek aktuálnom internetovom prehliadači. 

Poďme sa pozrieť na to, ako vytvoriť web

Vytvorenie webovej stránky prebieha rýchlo v pár krokoch. Tvorba webstránok sa dá nezáväzne otestovať na 15 dní. Kliknite na „Vyskúšať zadarmo" a vyberte si niektorý z predvolených grafických designov (tie môžete neskôr v administrácii meniť).

Vyskúšať zadarmo

Vyplňte vašu emailovú adresu a stlačte „Vytvoriť stránku".

Obratom vám na vašu e-mailovú adresu príde e-mail:
- o vytvorení web stránky,
- ako sa prihlásiť do administrácie webovej stránky a ako začať s plnením obsahu web stránky,
- o adrese do platobného systému, kde si zvolíte vybraný balík služieb a kde vyplníte kontaktné údaje. 

 

Správa podstránok webu

Správa podstránok webu

Na ľavej strane administrácie máte zoznam všetkých podstránok svojho webu. Tu sa nachádza základné členenie webstránky a e-shopu. Kliknutím na podstránku sa vám otvorí úprava jej obsahu. Podstránky môžete presúvať jednoducho myšou, upravovať ich vlastnosti, skrývať, zamknúť ich, upravovať SEO popisky... Tiež tu uvidíte jazykové verzie vašej stránky. 

Kliknutím na tlačidlo NOVÁ STRÁNKA, môžete pridať novú stránku do menu vášho webu.

 

Obsah webovej stránky

Obsah webovej stránky

Na pravej strane administrácie máte obsah vybranej podstránky webu. Obsah webu predstavujú tzv. bloky, ktoré sú zoradené v administrácii rovnako, ako sa zobrazia na výslednej stránke. Máte tu množstvo blokov, vďaka ktorým je tvorba webových stránok  jednoduchá aj bez programátora – TEXTOVÝ EDITOR, ANKETA, GALÉRIA, FORMULÁR, KNIHA NÁVŠTEV, NOVINKY, MAPA STRÁNKY... a ďalšie.

Kliknutím na blok sa vám otvorí nové okno, kde ho môžete priamo aj upravovať. 

Je na vás, kde si umiestnite bloky. Vyberte si z rôznych OBLASTÍ, ako napr. hlavný stĺpec webu, bočný stĺpec, pätička a pod. Vytvorte si unikátny dizajn a obsah webu.

Vytvorenie novej stránky na webe

Vytvorenie web stránky: nová stránka

Tvorba webových stránok: ako vytvárať web stránky?

Novú podstránku webu vytvoríte jednoducho – kliknutím na tlačidlo NOVÁ STRÁNKA. Vyplníte jej názov, vyberiete jej umiestnenie v hierarchii iných stránok a vyberiete prvý blok, ktorý sa vloží na stránku.

Pomocou blokov si "vyskladáte" celý obsah. Blokov môže byť na stránke viac a dokážete meniť ich poradie alebo umiestnenie.

Môžete si tak vytvoriť na začiatok stránky textový editor, nasledovaný napríklad galériou fotiek a nakoniec kontaktným formulárom, pomocou ktorého vás môžu potenciálni zákazníci jednoducho kontaktovať. O obrázkoch a správne nastavených SEO parametroch pre ne, sa dozviete viac v článku na našom webe.

Vlastnosti stránky

Vytvorenie webovej stránky: vlastnosti stránky - SEO záložka

Aby ste boli ľahšie vyhľadateľní nielen na Googli, vo VLASTNOSTIACH STRÁNKY je dobré vyplniť políčka dôležité pre SEO – optimalizáciu pre vyhľadávače. Môžete stránku skryť alebo zamknúť, aby bola prístupná iba po zadaní hesla.

V tejto časti dokážete presunúť alebo skopírovať samotnú stránku, prípadne jej obsah na iné miesto na webe.

Bloky na stránke

Pri tvorbe webu do textového editora vkladáme texty a obrázky

Textový editor

Tu máte možnosť vkladať texty do stránky podobne, ako to funguje vo Worde.

Obsahuje naviac jednoduché vkladanie obrázkov, ktoré sa môžu automaticky zväčšovať. Obrázky môžu fungovať aj ako hyperlink

Tvorba webu a práca s fotogalériami

Galéria

Cez GALÉRIU vložíte do stránky fotogalériu s obrázkami, ktoré môžete zväčšovať kliknutím myši. Obrázky viete nahrávať aj hromadne. Môžete si vyberať ich umiestnenie a veľkosť v nastaveniach.

Nebojte sa, FLOX sa postará o to, aby sa obrázky automaticky prispôsobili vašej stránke.

Pridaním baneru na web si zatraktívnite obsah

Dynamický banner

Potrebujete oživiť stránku a upriamiť pozornosť potenciálnych zákazníkov na konkrétne produkty, kategórie produktov, akcie, zľavy a pod.? Toto je úžasný nástroj presne pre vás. Do bannera vložíte obrázky. Nastavíte, akým spôsobom sa budú prelínať a je to.

Každý banner môžete presmerovať. Zákazníka tak dostanete presne tam, kam potrebujete.

Vytvoriť anketu na web stránke

Anketa

Chcete sa niečo spýtať návštevníkov? Vďaka bloku ANKETA vytvoríte anketu na svojom webe do 2 minút. Systém vám vyhodnotí výsledky a vytvorí graf s odpoveďami.

Ako pridať na web stránke formulár - objednávkový, kontaktný

Formulár

Pomocou FORMULÁRA si môžete vytvoriť kontaktný, objednávkový, príp. iný formulár.

Návštevníci formulár vyplnia, údaje sa uložia do databázy a prídu vám na email. Behom minúty si naklikáte textové políčka formulára, vrátane checkboxov či dátumového políčka.

Blog a novinky na webe pomocou funkcie Novinky

Novinky

Vytvorte si vlastný blog a prezentujte sa ako odborník. Prípadne si vytvorte sekciu noviniek na vašom webe. Pokročilé funkcie vám umožnia vkladať texty, obrázky, alternatívne články, nastavovať SEO či spravovať komentáre.

blok MenuMenu – predstavuje doplnkovú navigáciu. Ku každej podstránke môžete vložiť aj výstižnú ikonku z databázy priamo vo svojom webe.

výzva k akcii, CTA na web stránkeVýzva k akcii (CTA) – ako vložiť tlačidlo s výzvou na akciu do svojho webu, ak nemáte k dispozícii grafika ani programátora? Použite blok CTA, ktorý sa farebne prispôsobí aktuálne zvoleným odtieňom zo sekcie Dizajn.

Nové bloky pre prácu s produktmi v eshope 

blok názory zákazníkovNázory zákazníkov – recenzie a hodnotenia, ktoré ste nazbierali naprieč internetom a sociálnymi sieťami môžete využiť aj na webovej stránke. Pozitívne referencie majú vplyv na nákupné rozhodovanie ďalších zákazníkov.

vybrané produkty z kategórieProdukt z – vďaka bloku Produkt z dokážete vložiť na stránku ľubovoľné produkty z rôznych kategórií. Pre vytvorenie ponuky akciového tovaru, výpredaja, nových produktov, atď.  Môžete si vybrať aj rôzne zobrazenia.

obsah kategórieObsah kategórie – na webovej stránke zobrazíte všetky produkty z vybranej kategórie. Slúži na umiestnenie produktov vybranej kategórie z e-shopu na stránky. Takýmto spôsobom môžete zobraziť obsah ľubovoľného počtu kategórií aj v sekcii Stránky.

naposledy navštívené produkty v eshopeNavštívené produkty – umožnite zákazníkom zobraziť produkty, ktoré si na vašom e-shope naposledy prezerali.

blok najpredávanejšie produkty v eshopeNajpredávanejšie produkty – ukážte návštevníkom e-shopu, o ktoré produkty je najväčší záujem. Pridajte blok Najpredávanejšie produkty na ktorúkoľvek stránku webu. 

blok nové produktyNové produkty – pridajte prehľad najnovších produktov zo svojho e-shopu. Upravte si podľa seba názov, rozloženie, počet produktov či obmedzenie na danú kategóriu. Tak, ako všetky bloky, aj blok Nové produkty môžete nastaviť ako globálny blok.

Widgety pre web stránky a eshopy

facebook like boxFacebook – vloženie Facebook Like boxu na stránku. Umožňuje prispôsobiť nastavenie vzhľadu boxu – šírka, výška, svetlé alebo tmavé prevedenie, taktiež možnosti zobrazenia - príspevky, fanúšikovia, hlavička účtu a pod.

mapy z google mapsMapy Google – vloženie mapy z GoogleMaps na stránku.

 

youtube videoYouTube video – vloženie videa z YouTube.com na stránku. Widget umožňuje upraviť nastavenie vzhľadu videa (šírka, výška, farba), automatické prehrávanie, zobrazenie ovládacích prvkov.

Twitter boxTwitter Box – vloženie Twitter boxu na webstránku či e-shop ponúka prehľad vašich posledných tweetov priamo na webe. Ak svoj e-shop či predajňu prezentujete aj na Twitteri, rovnako ako FB Like box môžete pre zobrazenie svojich posledných tweetov využiť aj widget Twitter box. 

blok instagramInstagram – prepojenie e-shopu či webovej stránky s Instagramom je dnes už nevyhnutnosťou. V BiznisWebe vám stačí vložiť widget Instagram a nastaviť, koľko príspevkov si prajete zobrazovať, v akom zobrazení, či sa má zobraziť aj hlavička účtu, alebo nie. 

widget mapy.czMapy.cz – vloženie interaktívnej mapy s označením vašej predajne či sídla zo serveru Mapy.cz využijete napríklad pre českú jazykovú verziu svojho e-shopu.

Ďalšie bloky

Kniha návštev

Odporúčania a referencie pomáhajú zvyšovať predaj a zvyšujú vašu dôveryhodnosť. Dajte preto návštevníkom svojej webovej stránky priestor, aby vyjadrili svoj názor, postreh, pochvalu, ktorá bude viditeľná aj ostatným. 

Najobľúbenejšie a najkratšie cesty k hľadaným produktom cez rázcestník

Rázcestník

Aby sa návštevník webu jednoduchšie pohyboval a našiel, čo najrýchlejšie, čo potrebuje, umiestnite odkazy na vybrané podstránky alebo kategórie produktov na váš web. Ukážte im kratšiu cestu k tomu, čo hľadajú. Stránka bude prehľadnejšia a zároveň vyplníte voľné miesto na nadradených stránkach. Na výber máte viac štýlov rázcestníka, stačí si vybrať. Zvoliť si môžete obrázkovú alebo textovú formu odkazov, vytvorením rázcestníka len získate.

Mapa stránok pre web aj pre e-shopy

Mapa stránok

Pomocou mapy stránok vložíte do obsahu svojej web stránky hierarchicky usporiadaný zoznam podstránok.

Zoznam má podobu hypertextových odkazov, čiže návštevník sa jedným klikom dostane na požadovanú podstránku.

Obsah Z - pre duplicitný obsah

Obsah z

Blok OBSAH Z slúži na zobrazenie duplicitného obsahu. Vloží na webovú stránku ľubovoľný obsah, respektíve blok z inej podstránky.

Požadovaný obsah stačí vytvoriť len raz a potom všade tam, kam ho chcete umiestniť, vložiť blok OBSAH Z.

Presmerovanie

Slúži na presmerovanie webovej stránky na inú podstránku v rámci vášho webu. Presmerovanie je možné nastaviť aj na ktorúkoľvek inú URL adresu.

Je tu taktiež možnosť vybrať otvorenie stránky, na ktorú je nastavené presmerovanie, v novom okne.

FAQ - Sekcia s najčastejšie kladenými otázkami

FAQ

Určite poznáte najčastejšie otázky svojich zákazníkov. Vytvorte si na ne odpovede pomocou bloku FAQ. Otázky je možné zaradiť do rôznych kategórií. FAQ obsahuje vyhľadávanie, veľmi prospešné pri väčšom množstve otázok.

Ako vytvoriť web a vložiť pridať HTML kód na stránku

Blok HTML

Ak potrebujete pridať akýkoľvek HTML kód na svoju webovú stránku, na to je určený tento blok.

Cez blok HTML môžete vkladať rôzne skripty, štýly, aplikácie, videá alebo mapy.

A teraz je čas vyskúšať si zadarmo a nezáväzne vytvoriť e-shop alebo nový web, čo poviete?

Vyskúšať zadarmo

Prihlásenie

Vyskúšajte web alebo e-shop zadarmo

Zavrieť
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.